Jump to content
  • 0

Żeton - liczny znak ? robotnika dywizjii ?


Arseon

Question

Posted

Witam , proszę o pomoc koledzy w odczytaniu tej blaszki , pojawiła się na carskim poligonie , w pierwszym wierszu robotnik ? drugi to
spora zagadka , przymiotnik , określenie dywizji ?
w trzecim 4.11 БХ ? w ostatnim bodajże dywizji

za wszelką pomoc będę bardzo wdzięczny , pozdrawiam

12 answers to this question

Recommended Posts

Posted
Na ruskim forum powstała hipoteza że prawdopodobnie przy dywizji funkcjonowało coś na kształt spółdzielnii pracowników - robotników którzy mieli to w celu przyporządkowania do grupy pracowniczej , okazywania wartownikom itp
Swoją drogą trudno w necie gdziekolwiek coś podobnego znaleść także wydaje się że żeton raczej nie za często spotykany.

http://smolbattle.ru/threads/%D0%97%D0%BD%D0%B0%D0%BA-%D1%80%D0%B0%D0%B1%D0%BE%D1%87%D0%B5%D0%B3%D0%BE-4-%D0%BF%D0%B5%D1%85-%D0%B4%D0%B8%D0%B2%D0%B8%D0%B7%D0%B8%D0%B8.56584/
Posted
Dzięki serdeczne Hubert ! tak podejrzewałem że tylko Ty możesz temu podołać ;) dziękuję koledzy za wcześniejsze uwagi zwłaszcza skrót пЪх. Ciekawe czym taki pracownik terenowy mógł się zajmować , czy był to np. zwykły robotnik fizyczny czy np oficer któremu wyznaczono zadania czy inspekcje.Blaszka nie posiada numeru żołnierza czyli mogła mieć trochę inną funkcję niż liczny nie ewidencyjne tylko może np.jako żeton funkcyjny-przepustka do okazania.

pozdrawiam

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information