Jump to content

Ultradźwiękowy odstraszacz kleszczy


michaelos

Recommended Posts

Witam :) Panowie, ktoś z was spotkał się z takim cudeńkiem? Zastanawiam się nad skutecznością tego wynalazku. Przykładowy link do sklepu. https://www.militaria.pl/tickless/ultradzwiekowy_odstraszacz_kleszczy_tickless_dla_ludzi_pro10-203_p44694.xml
Link to comment
Share on other sites

Znajomy kiedyś kupił coś takiego na komary - rano wkurzony i pogryziony ćpnął ów wynalazek do kosza.

Nie jestem też przekonany, czy ultradźwięki nie są w jakiś sposób szkodliwe dla człowieka.
Link to comment
Share on other sites

kolejny pomysł na wyciąganie kasy od frajerów...pomijają, że krew pobierają wszystkie stadia rozwojowe, że kleszcz nie gania za żywicielem tylko na niego czeka. Ze kieruje się zmysłem chemicznym to nie słyszałem aby ultradźwiękami można było blokować receptory chemiczne.
Poza tym kleszcze nie posiadają układu słuchowego więc niby czym mają odbierać" te ultradźwięki.?? No chyba że zadaniem takiego urządzenia jest wprowadzenie kleszcz w wibracje?
Tyle w temacie...
Link to comment
Share on other sites

Carabus, pełna zgoda, lepiej bym tego nie napisał. Z moich obserwacji im więcej DEET tym lepiej, choć i z tym w naszym socjalistycznym kraju coraz trudniej. Fipronil jest w tej chwili chyba najlepszy ale drogi(stosować na ubranie-1 miesiąc ochrony).
Jest w kroplach dla psów np. Fiprex.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Jakie tam ultradźwięki, wódka starczy 😁
Część artykułu jednego z portali
Jeśli twój zwierzak złapał kleszcza, to spirytus i wódka pomogą łatwiej się go pozbyć z jego skóry. Kleszcze nie znoszą alkoholu, dlatego należy nim posmarować kleszcza i najbliższą okolicę. Dzięki temu pasożyt zacznie się wycofywać, a ty znacznie łatwiej go usuniesz. Wódka i spirytus pomogą się pozbyć plagi muszek owocówek. Wystarczy rozpylić w powietrzu alkohol kierując płyn w stronę owadów, aby po chwili muszki padły."
No to po jednym .....
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information