Skocz do zawartości

Apel do poszukiwaczy skarbów"


koss

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 83
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Zacznijmy od początku.

Rozkopano stary kurhan w poszukiwaniu skarbów.
Jeszcze raz apeluję do poszukiwaczy - przeszukiwaczy" by zastanowili się przez chwilę co robią.
Piszecie o policji, prokuraturze, o badaniu szczątków sprzed setek lat. A ja jestem ciekawa czy wszyscy chodzący po polach ze sprzętem" mająa na to pozwolenia. Bo chyba powinni. Jeśli się mylę proszę mnie wyprowadzić z błędu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze ale dlaczego Pani apeluje do Panów. Czy po rozmiarze doła da się ustalić płeć? Był tu taki jeden co datował grodziska po krzakach porastających wały i może się wypowie.
A to ludzie bez wykrywaczy nie mogli szukać skarbów? Piramidy czesali najpierw z detektorami?
Głos na puszczy.

pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga Pani na chodzenie z wykrywaczem nie trzeba mieć żadnego pozwolenia. Myli się Pani. Chyba że ktoś włazi na stanowiska archeologiczne , rozkopuje mogiły itp. Ja już od 15 lat szukam pierścionka co zgubiłem i jeszcze go nie znalazłem i pewnie do końca swych dni będę go szukał.pozdrawiam.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego do Panów ? Bo nie zdarzyło mi się widzieć kobiety - poszukiwacza. Pewnie są, ale w nieznacznym odsetku.
Z tymi od kurhanu (panami) rozmawiałam wcześniej, przed ich akcją".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O pozwolenia zapytałam dlatego, że wszystko ma być przecież zgodne z prawem. Skoro policja, prokuratura i cała rzesza biegłych powinna w sprawę się zaangażować, to i poszukiwacze powinni być bez skazy.

Szczerze mówiąc myślę, że takie pozwolenie też do czegoś zobowiązuje. Do uczciwości chociażby.

Wszyscy zgodzicie się ze mną, że rozkopanie kurhanu-grobu jest (delikatnie mówiąc) naganne i trzeba to potępić.
Ot i tyle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po jajach...

Ale z drugiej strony ci co rozkopali gdyby pozwolenia mieli to nie robili by tego w ten sposób a ich namierzenie także by nie było trudne.

Pierwsze co trzeba było zrobić po ujawnieniu czynu to wezwać także policję, podać rysopisy i wszystko co mogło się przyczynić do ujęcia tych kołków. Ot i tyle. KZ zrobił by swoje, notatki, dokumentacja fotograficzna a policja swoje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszecie, że niepotrzebne zamieszanie w necie.
A moim zdaniem potrzebne. Jeśli ktoś robi źle, to dlaczego o tym nie powiedzieć. Bo nie wypada, bo to tylko wyjątki.
Napisałam, że ktoś rozkopał kurhan. I chyba atakujecie mnie za to, że poczuliście się dotknięci. Panowie nie twierdzę, że wszyscy rozkopujecie mogiły. Ale przyznacie, że są tacy, którzy to robią i do nich napisałam swój apel.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątków o rozkopywaniu mogił i nie tylko jest setki na wszystkich forach. Zawsze znajdzie się promil tego ścierwa ale tylko o nich się właśnie słyszy. Jak policja złapie, jak prasówka będzie, jak w tv pokażą. Ale o akcjach archeo z poszukiwaczami cisza. Bo polityka ważniejsza i pani sprzedająca ogórki na rogu co to ją straż miejska spisała...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie