Skocz do zawartości

Wykrywacz idealny na monety


absoolut1989

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów, chciałbym zapytać czy istnieje wykrywacz, którego wskazania są nieomylne w stosunku do monet i potrafi rozpoznać metal z jakiego została wykonana. Na chwile obecną mam Golden Maska 1, ale przedmioty takie jak srapnele i wszelkie elementy amunicji brzmią niemalże identycznie. Do tego znajomi twierdzą żeby kopać wszystko bo moneta może zalegać nie poziomo względem gruntu, albo są na niej tlenki żelaza. Moje pytanie brzmi czy istnieje taka wykrywka? Z góry dzięki za odpowiedzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
nie ma nieomylnego wykrywacza,
jednak po doświadczeniach z kilkoma uważam, że najlepszą identyfikacje ma Whites MXT Tracker, Pro ( wersji sport nie znam),oczywiście dochodzi jeszcze kwestia osłuchania doświadczenia)
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miewałem strzały" po kilkanaście sreberek + miedziaki za jeden wypad i jeszcze inne tam tałatajstwo kolorowe :-)
Najważniejsza jest miejscówka ,następnie umiejętność posługiwania się sprzętem ,a na końcu detektor.
Przy dobrym osłuchaniu sprzętu każdy z popularnych wykrywaczy będzie się nadawał ( oprócz chińszczyzny oczywiście, bo ta do niczego się nie nadaje )
Swego czasu też goniłem" wyłącznie za zasięgiem , ale po latach doszedłem do wniosku ,że zasięg to nie wszystko - liczy się przede wszystkim separacja, czytelność wskazań ,ergonomia ( ma być przyjemnie , a nie męczarnia ) i przede wszystkim umiejętność wykorzystania potencjału sprzętu - dobranie odpowiednich ustawień do warunków panujących na miejscówce.
Obecnie wolę mieć nieco płytszy sprzęt, ale o cechach jak wyżej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecać nie jest łatwo -każdy ma inne preferencje i oczekiwania względem sprzętu...
A do jakiej kwoty? Z wyświetlaczem, czy bez?
Tylko poletka, czy też lasy ?
W kwocie do ok.1500 zł mi przypadły do gustu i mogę polecić z czystym sumieniem:
1.Eurotek Pro 8 + cewka Detech Ultimate ( mam jako rezerwę, używam i w tej klasie cenowej uważam za najlepszy wybór jeśli chodzi o spacer po otwartych przestrzeniach za drobnicą) co prawda brakuje mi w nim strojenia do gruntu i na silnie zaśmieconych żelastwem rejonach potrafi się nieco "dławić ale daje radę i sprawuje się nad wyraz dobrze na drobnych kolorkach i na tej cewce jest dość głęboki ( biorąc oczywiście pod uwagę porównywalne cenowo sprzęty ) Ja byłem zaskoczony zasięgiem tego zestawu.Dźwięki nieco "cyfrowe inne niż w Garretach- jedni twierdzą że OK , inni nie mogą ich zaakceptować.

2.Teknetics Omega 8000 także z Detechem Ultimate - bardzo głęboki na drobnicę, lecz nieco " nerwowy sprzęt. Lubi sobie "popierdzieć - jak ktoś jest w stanie to zaakceptować to OK - można kupić używkę w dobrym stanie za przyzwoite pieniądze.Dźwiękowo to samo co w Euroteku. Omegi 8500 nie znam, ale cena moim zdaniem za wysoka, pomimo dodania kilku przydatnych funkcji.

3. Rutus Optima z 29 cm DD - zasięgowo przyzwoity, cenowo także.Bardzo dobry stosunek ceny do możliwości ustawień.
4. Argo - też niezły na drobnicę ( trzeba "wypracować optymalne ustawienia na danej miejscówce)

4. Golden Mask 5 v1 ( obecnie mam z cewką 12" Spider i jestem zadowolony ) dla mnie fajny i szybki , możliwość zmiany częstotliwości ( dla mnie super sprawa) ciekawy wykres graficzny znaleziska, dobra ergonomia- z wad: słuchawki bezprzewodowe z zestawu do du...y - nie da się na nich chodzić na wyższych ustawieniach. Pomagają dobrej jakości przewodowe - można po dobrym dostrojeniu podkręcić sprzęt na maxa i jest w miarę stabilny. Ver.V2 nie miałem okazji ,ale wg.mnie sposób obrazowania znaleziska lepszy jest w V1.

Coś wyższej półki cenowej :
5.MXT Tracker / Pro - fajny, głęboki, z niezłą identyfikacją( choć nieco za bardzo lubił" żelastwo) Osobiście wolałbym mieć w nim możliwość podbicia dźwięku od głębokich sygnałów, bo dla mnie przy nich było trochę za cicho ( coś takiego mają Rutusy i DeepTech-y i uważam to za super sprawę, o ile nie przesadzimy z ustawieniem tego parametru) lecz jak dla mnie za ciężki...i cena nowego powala...chyba że używka w dobrej cenie.

6. XP GMP - głęboki, stabilny nawet jak podkręcony na max, super separacja. Z wad: fatalny dostęp do przedziału baterii.Mocowanie puszki do stelaża chybotliwe i wyglądające na delikatne. No i nie posiada wyświetlacza. Jeśli komuś to nie przeszkadza to jak najbardziej OK.
7. Xp Deus - mi osobiście nie przypadł do gustu po pierwsze ze względu na cenę, po drugie: nie podobał mi się sposób zasilania, ale są zagorzali fani,którzy są zadowoleni z tego sprzętu, polecają i nie zamieniliby go na nic innego.

Miałem także F44 , ale przez jeden dzień i zwróciłem...zdecydowanie nie dla mnie...ale są użytkownicy którzy są zadowoleni.

Oczywiście wielu może się nie zgodzić z moją listą wybranych sprzętów i opisami, bo mają inne odczucia i osobiste preferencje, ale jak pisałem wcześniej, wybór wykrywacza to dość indywidualna sprawa. Jednemu pasuje to, a drugiemu tamto.
I trzeba jeszcze pamiętać, że jeśli chodzi o zasięgi to w różnych rejonach i miejscówkach będą one rozbieżne - uzależnione od warunków glebowych. Także jeśli ktoś kupił sprzęt sugerując się głównie zasięgami , bo ktoś gdzieś napisał,że ten łapie to lub tamto na głębokości xxx , a ten na głębokości xxx ; kupi ten sprzęt i oczekuje ,że będzie miał zagwarantowane takie zasięgi , to się zawiedzie...detektor należy ustawiać przede wszystkim tak, aby pozwalał na komfortowe i efektywne poszukiwania w danym miejscu, a nie był niestabilny i wył dosłownie na wszystko...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie