Skocz do zawartości
  • 0

Grubszy złom z wrześniowego pobojowiska


M40

Pytanie

Dwa przedmioty znalezione ewidentnie w miejscu rozbicia naszych (kontekst bardzo wrześniowy"). W tym samym miejscu było sporo amunicji mauserowskiej, rozwalone słuchawki od polskiej radiostacji i koński trup.
Pierwszy przedmiot wygląda na piastę od armaty/wozu. Ale co do drugiego brak mi pomysłów.
Lepszych zdjęć niestety nie mam. Dysponuję tylko takimi - podesłanymi prosto z terenu przez kolegę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Dwa przedmioty znalezione ewidentnie w miejscu rozbicia naszych (kontekst bardzo wrześniowy"). W tym samym miejscu było sporo amunicji mauserowskiej, rozwalone słuchawki od polskiej radiostacji i koński trup.
Pierwszy przedmiot wygląda na piastę od armaty/wozu. Ale co do drugiego brak mi pomysłów.
Lepszych zdjęć niestety nie mam. Dysponuję tylko takimi - podesłanymi prosto z terenu przez kolegę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze będzie piastą od wozu na drewnianych kołach. Ew. może być od czego typu biedka, ale chyba starszy wzór. Drugie - weź umyj/przetrzyj jakoś bo wygląda jak żołnierz w maskowaniu wśród drzew.
Pozdr,
makul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie