Skocz do zawartości

Kolejny TK-S - Muzeum Polskiej Techniki Wojskowej


Woodhaven

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano
Odkrycie na miarę III w ktorej,jako w unikatowej wersji jedna strona jedzie w przód,druga w tył,powyciągaliśmy kilka części z magazynu i zrobiliśmy pomarańczowy kabriolet wow,a w Poznaniu będzie jezdzic III i pewnie coś co na razie żółciutkie jest też:)hahaha
Napisano
sza.man - Twoje pytanie jest bardzo dobre. Okazuje się jednak, że pistolet do malowania natryskowego to wynalazek sprzed ponad 100 lat (koniec XIX wieku) W przemyśle samochodowym zadomowił się na dobre po I wojnie światowej. Wygląda też na to, że w Polsce był już dość rozpowszechniony pod koniec lat 20' XX w. I z całą pewnością na początku lat 30' był już stosowany do malowania naszych pojazdów wojskowych, także w warsztatach jednostek pancernych.
Napisano

Znane zdjęcie z malowania TK 3
Fotografia z książki ''Wrzesień 1939 Pojazdy Wojska Polskiego'' autorstwa: A.Jońcy, R.Szubańskiego, J.Tarczyńskiego

Napisano
Proponuje by najpierw panienka zrobiła odkrycie na miarę III i napisała coś na temat bić przedstawionych na zdjęciu ....

https://forum.odkrywca.pl/uploads/forum_old/photos/picsforum27/14054196_946986725430764_5774927617861732783_n.jpg

Jak widać projekt odbudowy dopiero ruszył ...

W tej chwili, poza uszkodzonymi elementami mostu, nie ma układu napędowego. Natomiast odbudowa zakłada stopniowe uzupełnianie pojazdu o brakujące elementy, więc mamy nadzieję, ze kiedyś pojedzie.

Na tym etapie mogę tylko powiedzieć, ze to nie będzie seryjny TK-S. Proszę o cierpliwość, ten projekt łączy siły wielu podmiotów i jeszcze nie możemy wszystkiego zdradzać.
  • 4 weeks later...
  • 3 months later...
Napisano

Muzeum Wojska Polskiego przez wiele lat gromadziło części pojazdów pancernych użytych przez Wojsko Polskie w Wojnie 1939 roku. Wśród nich znajduje się grupa elementów pochodzących z czołgów rozpoznawczych TK-S. Część tego zbioru przeznaczyliśmy na dokompletowanie czołgu odbudowanego w 2004 roku. Teraz chcemy z pozostałych elementów odbudować kolejny pojazd.
Punktem wyjścia w tym projekcie będą zachowane elementy pancerza, ale nie one są najważniejsze ponieważ ich wykonanie jest obecnie najłatwiejsze. W posiadaniu muzeum jest dużo tzw. iżuterii" - drobnych, znacznie trudniejszych w skopiowaniu elementów. Niebawem przedstawimy Państwu obecny stan u kompletowania tego pojazdu.

Napisano
Przydałby się jakiś opis do tych części (i skala odniesienia). Ktoś zainteresowany sobie rozszyfruje, ale ktoś inny będzie mieć problem np. z identyfikacją w terenie.
Napisano
Woodhaven - super sprawa fajnie popatrzeć na takie eksponaty , czapki z głów Panowie. Odwalacie naprawdę kawał dobrej roboty! Pozdrawiam
  • 1 year later...
Napisano

Mimo dużego zaangażowania w codzienną i mało spektakularną działalność muzeum prace przy czołgu TK-S trwają. Przed wycięciem brakujących elementów kadłuba przygotowujemy do naprawy wszystkie przedwojenne części tak, aby w pojeździe pozostawić jak najwięcej oryginalnej substancji. Mimo to wiele elementów wyposażenia będzie musiało zostać dorobionych...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie