Skocz do zawartości

duży obiekt w trzcinach


tytus1957

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebny ktoś ze sprzętem, abyśmy mogli zlokalizować dokładnie usytuowanie wozu pancernego w trzcinowisku.
Podejrzewam że w chwili obecnej jest gdzieś na głębokości do 100 cm pod powierzchnią, tradycyjnym wykrywaczem ciężko kosić, potrzebne coś co będzie widziało w promieniu np. 6-ciu metrów, teren do przeszukania ok 300 -400 metrów kwadratowych.
Tylko przy zamrożonym podłożu. Chodzi o wóz pancerny z innego mego wątku, okolice Mińska Mazowieckiego.


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora krank 00:32 07-11-2016
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcesz radzic - przeczytaj uwaznie: trzcinowisko = torfowisko = grzęzawisko; kop łopatą i będzie cie zalewało, wydobycie jest nierealne, chcę tylko zlokalizować, okreslic wielkośc obiektu, aby zamknąć usta krytykantom, niedowiarkom iinnym mądrusiom co wszystkie rozumy pozjadały
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Henryx49 prawidłowo ocenił mój opis, trzciny sa jak pole kukurydzy, wysokie na 250cm i gęstę, można sie minąc o metr i niezauważyć, poziom lini wody sie obniża i istnieje mozliwośc że to coś juz jest w trzcinach, wykoszenie nie wchodzi w rachube, nikt nie da zgody, w pierwszym poście popełniłem poważna literówkę, to nie 300-400 metrów kwadratowych tylko prostokąt ok 250x50 metrów, dlatego pomysły z neodymem czy deskami lub waderami sa śmiechu warte, tylko sprzęt ze wskazaniem w dół i bok może najmniejszym wysiłkiem zlokalizować.
pzdr pomysłodawców
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DarekD - o wiele gęściej, tak jak pisałem, jest jak gęsta plantacja kukurydzy
Damian84 - a co ja robie? masz sprzęt? umów sie, przyjedź, zaprowadze.
Mam podać namiary żeby chmary pseudoposzukiwaczy zadeptały ścisły rezerwat.
Wiem o wielu ciekawych miejscach, kilka lat temu zlokalizowałem miejsce upadku ruskiego bombowca, w lipcu 44r, kilku amatorów przyjechało ze sprzętem , byli zadowoleni.
Mnie kopanie i chodzenie ze słuchawką nie kręci, poprostu chcę potwierdzić mówione historie faktem, radośc z poszukiwań fizycznych zostawiam innym.
odszukajcie wątek elpasysa o bitwie pod pogorzelą, ten pojazd jest niedaleko hipotetycznego miejsca powturnego ranienia bratanka Geringa
pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz pełna jasność.
Georadar odpada, zryjesz to trzcinowisko jak dziki łąkę. Rama też odpada. Jeśli to rezerwat to zimą odwierty w lodzie i długi kawał prostego drutu. Co 2 metry odwiert.
Wiem wiem, mozolna praca ale chyba jedyna możliwa w tym przypadku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Henryx49 - dziekuje za rade , ale to nie wchodzi w rachubę, co do dzielenia sie sukcesem - to dla mnie bez znaczenia, ja będę miał satysfakcje że odnalazłem to o czym opowiadał mi ojciec, a ktoś ze sprzętem potwierdzi że ma dobry sprzęt. Co do wartości obiektu, to fakt jest taki, że nikt nigdy go nie wydobędzie, tylko mozna go dokładnie zlokalizowac i może uda się zidentyfikować
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eurogenio - cały czas do tego zmierzam, tylko że taki sprzęt ma mało kto, kiedys rozmawiałem z Sikorskim Adamem, ale nie był specjalnie zainteresowany, odpwiedział chyba raz na meila i na tym koniec.
Znasz kogoś z magnetometrem, organizuj kontakt, ja przekazuje lokalizacje, i cwała temu co namierzy, mnie starcza satysfakcja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest firma współpracująca ze Stowarzyszeniem Galicja, która posiada georadaro-sonar zabudowany na łodzi, który to jest typowo przystosowany do poszukiwań pod powierzchnią wody. Jeżeli ktoś jest zainteresowany, to mogę się skontaktować i przedyskutować temat. krzysiek9559@interia.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzysiek9559 - łódź nie wchodzi w rachubę, jedyna możliwośc to po dużym mrozie, gdy trzęsawisko zamarźnie, sprzęt mały, najlepiej na plecach, tak aby przeciskając się między trzcinami( wielkie jak pole kukurydzy) chodzić wte i wewte, jesli chca przerzyc przygode, przkaz info, znalezisko gwarantowne, pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na trzcinowisku o kształcie prostokąta 250x50 m jest czołg, to wystarczy dobrej jakości magnetometr i nie trzeba nawet w te trzciny wchodzić.Nawet jeśli by było trzeba, to z magnetometrem przez trzcinowisko idzie się dużo łatwiej niż z jakimkolwiek innym sprzętem. Podejrzewam też, że wcale nie trzeba czekać do mrozów, przedeptałem w życiu wiele bagien i takich prawdziwych trzęsawisk w których można utonąć to w naszym kraju po epoce totalnej melioracji praktycznie już nie ma.

Teoretycznie znam człowieka z magnetometrem, który jest dobrze skalibrowany (większość sprzętów w kraju nie działa poprawnie) i w dodatku umiejącego się nim posługiwać, ale on z reguły kompletnie nie ma czasu na takie rzeczy. Mogę napomknąć o tym w rozmowie, ale nie ręczę za rezultaty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Voucur - cały czas do tego zmierzam, własnie o magnetometr mi chodzi, ogólny teren bagien pogorzelskich ma ładnych kilka hektarów, 250x50 to określony teren w którym obiekt sie znajduje, co sie tyczy trzęsawisk to jesteś w błedzie, w końcu września, przy najniższym poziomie wody udaliśmy się z kolegą, który po tym obiekcie w latach 70-tych chodził, dokładnie z niego zarzucał sieć na ryby, żle wybrał miejsce na postawienie nogi i plum, zanurzył sie w mazi torfowej po pachy, dlatego tylko zima i tylko z asekuracja, minimum dwie osoby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, to bardziej wygląda na zarastające jezioro. Podejrzewam też, że trzcinowisko do przeszukania nie ma kształtu regularnego prostokąta i nie można go obejść dookoła, a to komplikuje sprawę. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że sprzęt jest praktycznie nie do podjęcia nawet w przypadku znalezienia, dlatego raczej nikomu nie będzie się chciało w to angażować dla samej, wątpliwej zresztą, satysfakcji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie