Skocz do zawartości

Kilka starych pruskich książek bez okładek - renowacja ?


Valigora1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ostatnio wpadło mi w ręce kilka książek pruskich z początku XX wieku, niestety brakuje im okładek środek książki jest z reguły w bardzo dobrym stanie.

Stąd moje pytanie jak brak okładek wpływa na wartość książki i drugie pytanie jak odtworzenie okładek jest przyjmowane i jak wpływa na cenę ?

Brak mi doświadczenia w tym zakresie i nie wiem jakie są możliwości oraz ceny w tym zakresie (rozumiem, że wartość książki musi być odpowiednia aby zwróciła się inwestycja w odtworzenie okładek).

W związku z czym co sądzicie o tym i jakie są możliwości ?

W załączeniu zamieszczam poglądowo zdjęcie okładki do odtworzenia z internetu dotyczy książki: Friedrich Immanuel Handbuch Der Taktik wydanie z 1905 r. Mittler Berlin stron 617

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum nie wyceniamy!

Co do książek...

Z mojego kilkuletniego doświadczenia wynika że np

przedwojenna książka nie równa się wielkiej kasiory.
w polskich książkach w każdym razie.Zagraniczne nie wiem.
5% z tych które wyceniałem były warte wiecej niż 5zł,reszta 35gr/kg

We współczesnych książkach
Książka bez wartości finansowej nagle i niespodziewanie po pół roku może zostać sprzedana za załóżmy 30zł(ale nie musi)


W obu przypadkach jeśli jest książka rzadka i poszukiwana,krajowa lub nie,a jest książką rzadką i poszukiwaną-zawsze zejdzie na pniu za ładną kasiore.

Stan grzbietów i okładek wtedy będzie nieważny dla kupujących.

(kupujących w liczbie mnogiej bo musi być poszukiwana" przez dużo osób by była coś warta...

Okładki sobie dorobi jak jest kompletnym świrem na punkcie książek jako fantów",albo ma znajomego introligatora,chyba że chodzi o treść-wtedy zrobi co chce.

jedna książka z okładką,i obwolutą w stanie dobrym potrafi zejść za 420zł
Identyczna książka,to samo wydanie itp ale bez obwoluty zejdzie za 6.30

Już dawno przekonałem się że są ludzie co zbierają książki tak jak my,bardziej ich interesuje stan,zgromadzenie serii albo wszysrkich roczników itp niż treść.I pewnie patrzą sobie wieczorami na te wszystkie grzbiety i są zadowoleni z nich tak jak i my po trafieniu ładnego sygnału.

Tak czy siak-świry:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie