Skocz do zawartości

Garrett Ace 400i


artek_z

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.działa,mam go zbyt krótko żeby pisać co i jak ale iron audio fajnie brzeczy na żelazo,pierdzi.zasięg niczego sobie,ostatnio wyciełem 3 klocki z żelaza żeby za dużo nie pierdział a jest ich 6 na żelazo. i tak będę chodził. obejrzyj Wejherowskie wykopki na youtube.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Zapominasz ,że są monety które będą widziane przez głębokie detektory zaledwie na 2-3cm w ziemi.Nie chciałbyś zwiększenia zasięgu min. na takie monety? Gdyby jakiś detektor miał te 50cm zasięgu na boratynkę zalegającą w ziemi na płasko ,ale już na sztorc zasięg spada o połowę i więcej. Idziesz z takim bardzo głębokim detektorem na łąkę a tam wysoka trawa na 15cm.Przy założonej sondzie DD w dużym przybliżeniu trzeba odjąć te 15cm zasięgu na wysokość prowadzenia sondy nad trawą.Duże nierówności terenu jak zaorane pole powoduje,że od bruzdy ziemi do jej wierzchołka jest nawet 20cm różnicy poziomu gruntu. Zazwyczaj macha się sondą po płaszczyźnie kilka centymetrów nad jej wierzchołkiem.Wracając do łąki zostaje 10cm zasięgu. Rozumiem,że podałeś maksymalny zasięg w korzystnym gruncie,więc załóżmy ,że na łące jest trudna gleba, na której zasięg spada o połowę choć może spaśc nawet o 2/3 -cie.
Pozostaje 5 cm zasięgu na boratynkę zalegającą na sztorc czyli w takim terenie i takich warunkach prawdopodobnie żadnym sprzętem nie znajdziesz tej boratynki.
Zakładając mniejszą sondę można cieszyć się jej zaletami przy nadal dużym zasięgu detektora.
Tak więc zasięg jest bardzo ważny wraz z poprawną identyfikacją i oczywiście jeszcze z co najmniej kilkoma innymi rzeczami.
Twoja teoria jakoby niepotrzebnego bardzo dużego zasięgu detektora nie trzyma się kupy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

400i to sprzęt typowo amatorski i w zamyśle firmy nie musi mieć super parametrów, zasięgu, etc.

Większy zasięg jest związany z większą czułością detektora - układ musi być droższy i bardziej wyrafinowany. Dalej. Silniejszy sygnał pozwala na lepszą dyskryminacje i identyfikacje - algorytm funkcji zazwyczaj trygonometrycznej potrzebuje danych wyliczonych np. z średniej ważonej dla obliczeń. Większy zasięg = lepsza czułość = lepsza identyfikacja. Itd.

TAKTYK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karolsowiak - Latem też pewnie nie kopiesz bo za gorąco a zimą zbyt zimno. W sezonie są kleszcze ,więc chodzenie po lesie i po trawie bez krowy na łące też odpada. Jak ziemia jest wilgotna to też chyba nie kopiesz bo możesz się przy tym wyjątkowo pobrudzić. Narzekasz jak stara baba. Z tego co napisałeś wynika,że jesteś bardzo wygodny i bardzo leniwy czego w żaden sposób nie można wiązać z domniemaną inteligencją.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 3 months later...
Z garrettem 400i przeżyłem kilka bardzo miłych chwil. Nie będę się tu wywyższał i przyznam się, że uczyłem się go dobre 3-4 miesiące żeby zacząć się z nim dogadywać. Bez wątpienia kładzie na łopatki pozostałe kanarki o niższych numerach. Zaskoczył mnie nie raz pozytywnie. Nigdy nie miałem z nim żadnych problemów. Baterie trzymają bardzo długo. Części zamienne są łatwo dostępne. Zaskoczył mnie swoją stabilnością. Do poważnej wady zaliczam bardzo krótki podłokietnik, który już sobie przedłużyłem bo łokieć puchnie. Wadą jest ten żółty nie wiadomo skąd wzięty kolor. Kto to wymyślił? Zastosowałem odpowiednie maskowania bo nie mogłem na niego patrzeć i kojarzył mi się ze garrett 150. Pinpointer to jakaś porażka i w ogóle mu nie ufam. Mam wrażenie, że wystarczy tylko trzymać przycisk i zawsze będzie jęczał. Ogólnie nie używam i tą funkcję uważam za zbędną. Filtry które posiada, a są nimi F1, F2, F3, F4. Mają służyć kiedy chodzimy np. przy pastuchach. liniach WN i innych detektorach. Niestety! Kolega chodził 10-20 m dalej z Rutusem Argo i 400i zaczął się szarpać jak pies na łańcuchu. Oszalał strasznie i żaden z filtrów nic nie zmieniał. Najlepszy filtr to odległość 100 m o takich urządzeń. Spotkałem się z różnymi opiniami co do 400i, a mianowicie chodzi o widzenie przez ten wykrywacz meteorytów, kamieni magnetycznych itd. Będę się upierał, że mój garrett nie widzi nic takiego. Ciekawostką jest, że pięknie sygnalizuje koks. Bardzo zawiodłem się na numerycznej identyfikacji. W pierwszych tygodniach użytkowania szybko się zorientowałem, że między sygnałem 80-82 (bodaj że na przedostatnim kwadraciku) pięknie wyskakują tzw.: POLMOSY". Hmmm ok! Jeden polmos, drugi polmos, setny polmos... DOŚĆ! Wyciąłem ten kwadrat w cholerę i żadnego polmosa już nie znalazłem. Uradowany z wypiętą klatą, dumny, że pozbyłem się tego dziadostwa chodzę dalej. Po kilku miesiącach nie pamiętając już o polmosach wchodzę na nową miejscówkę na all-metal z sześcioma kreskami mocy. Pierwszy sygnał i widzę: 80-82. Wbijam saperkę i mówię sam do siebie: Po chu. kopiesz jak to polmos! Zanim pomyślałem to saperka wyrzuciła już trochę ziemi. Po kilku sekundach oczom moim ukazała się złota obrączka damska. W głowie pojawiło się miliony znaków zapytania i przemyśleń o co tu chodzi? Do tej pory nie wiem jak to jest. Podsumowując: drobne srebrne łańcuszki, kolczyki, łańcuszki ze złota to wielki problem dla tego wykrywacza. Wada ta jest zniwelowana w AT PRO i widzi to stanowczo lepiej. NIE ŻAŁUJĘ DZIŚ I NIE MAM ZAMIARU SIĘ GO POZBYWAĆ;) Zdrówka chłopaki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...
Witam panow po szpadlu.
Od jakiegos czasu jestem posiadaczem garretta 400i i mam dosc ciekawe miejsce ze spora iloscia monetek (stara droga a obecnie pola) chodze na wycietym wszystkim od 0-50. Czy w ten sposob nie omine jakiejś zlotej lub srebrnej monetki?? Nigdzie nie moge znalesc informacji jaki sygnal daje na takie monetki. Na dyskryminaci 50-99 znajduje tylko w większości miedziane. Czy zlota/srebrna monetka o wysokiej próbie moze dac sygnal ponizej 50??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 3 months later...
Ja chodzę od ponad roku 400i cewka Nel tornado sreberka biją w przedziale 60-80 raz tylko miałem przypadek 5zł z Piłsudskim biło na 93 ale zalegało dość płytko,ale zgadzam się z tym że trzeba kopać też syg.poniżej 50 przykład orzełek Polski wz19 bił na 45-50 syg.łamany. Dla zainteresowanych 400i spokojnie radzi sobie z małymi srebrnymi denarkami. Chciałem prosty sprzęt do kolorki i taki jest 400i pomimo że nie ma strojenia gruntu to należy pamiętać że ma nowszą elektronikę od At pro i w połączeniu z Nel tornado nie jest wcale gorszym sprzętem od At pro. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie