Skocz do zawartości

Myjka ultradźwiękowa


my4tic

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Korzysta ktoś z myjek ultradźwiękowych do czyszczenia wykopanych monet?

Zastanawiam się nad kupnem czegoś bardziej profesjonalnego niż myjka z marketu za 50 zł. Np. http://emaks.pl/oczyszczacz-ultradzwiekowy-proclean-520.html

+ zastosowanie z płynem przeznaczonym do myjek a nie wodą.

Dość dobre opinie znalazłem też o tańszej: http://allegro.pl/wanna-myjka-ultradzwiekowa-cyfrowa-baku-bk-3550-i6012091747.html


Możecie coś doradzić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyfus - przeszukałem forum. Zerknij na link, który mi podesłałeś. 50% postów to Biedronka/Lidl. Reszta to brak info o tym jakie myjki były wykorzystywane + mycie w wodzie/wodzie z octem/wodzie z kwaskiem itd. Nie o to pytałem.

Szukam osób, które korzystały z dobrych myjek i roztworów przeznaczonych do tych urządzeń. Informacja o ty, że ktoś kupił myjkę w Biedronce za 30 zł, nalał tam wody i nie jest zadowolony z efektów jakoś mnie nie przekonuje, że zakup takiej myjki to zły pomysł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zła informacja jest taka, że kiedyś korzystałem z myjki za prawie 1000 złotych i więcej nie będę. Na szczęście była pożyczona.
Niestety nie jest to panaceum na wszystkie problemy z monetami. Myjka świetnie się sprawdziła przy czyszczeniu części elektronicznych, ale okazała się za mocna do większości monet. Na pewno czyściła lepiej niż te tanie w marketach, ale chyba trzeba dużego doświadczenia, by się nimi posługiwać. Jak kupisz i popróbujesz na złomie, to pewnie dojdziesz do wprawy. Ja tam wolę mycie, delikatną chemię albo elektrolizę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz czyścić do gołej blachy to kup myjkę z płynem.

wyjmiesz monety wyglądające jak po czyszczeniu elektrolizą

ja używam myjki jako dopełnienia innych metod czyszczenia - moczę w oliwie, skrobię wykałaczką a co jakiś czas wrzucam do myjki z płynem do mycia naczyń (BEZ PŁYNU DO MYJEK!) żeby rozluźnić nagar i tak na zmianę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja w pracy miałem możliwość korzystania z myjki POLSONIC -sprzęt za jakieś ok.3000,ale efekt!!!!!.Zastanawiam się nad jakąś myjką ,jest tego jak widzę na olx czy alleg..,ale na co patrzeć jaką częstotliwość???wie ktoś myślę ,że taki sprzęt da radę.A zabawy z wykałaczkami,czyszczeniami,to jak ktoś ma w życiu tyle na głowie to się może bawić,myślę,że tu jest i efekt nie inwazyjny i oszczędność czasu,cierpliwości.pozdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dwie szkoły. Czyścić monety/nie czyścić monet. Monety z wykopków mają na powierzchni różne brudy, ale także cenną dla metalu i kolekcjonera patynę. Agresywne czyszczenie zostawia gołą blachę, a większość monet tak wyczyszczonych traci wiele na uroku. Fakt ze moneta oblepiona syfem i nie czytelna też nie jest mila dla oka. Polecałbym jednak cierpliwość i delikatne czyszczenie łagodnymi sposobami, kontrolowanie procesu i przerwanie go w odpowiednim momencie. Osobiście wolę mieć w kolekcji monety z lekkim brudem lecz także z patyną, niż gołą blachę z odsłoniętymi wżerami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie