Skocz do zawartości

Romanowowie Andrusiewicza


grba

Rekomendowane odpowiedzi

Gruba, wydana przez Wydawnictwo Literackie i pokrętna... Wiele razy przy czytaniu robiłem hm, hm i hm. Dowiedziałem się, że czas jest kategorią względną... Car Piotr III Fiodorowicz panujący ledwie pół roku i obalony przez Katarzynę II w 1762... wysłał swe wojska na pomoc ukochanemu królowi Prus Fryderykowi II do walki o Kilonię, bo kanał kiloński strategiczny... I mamy małą pramaszkę o cirka 150 latek. Ale nie pękam i czytam sobie dalej i dalej hm i hm, aż doszedłem do zamachu na Aleksandra II i dowiedziałem się, że Hesia Helfman, Żydówka, nie została powieszona, bo była w ciąży, urodziła następnie syna oddanego żydowskiej rodzinie Chaima Kibritza, ci nazwali go Aleksander Kiereński... To już jest wydumka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja uprawiam, kiedy Andrusiewicz uprawia...

Żywot Kierenskiego, skąd jego ród, zostały już dawno opisane, opatrzone przypisami z rosyjskich archiwów w Rosji i zagranicą.

Ojciec Aleksandra Kierenskiego wywodzi się z rodziny, środowiska, warstwy społecznej zwanej popowiczami. Kolejne pokolenia służyły w cerkwiach na zadupiach, jednym z nich było miasteczko Kiereńsk, metropolia licząca 2 tysiące dusz z przemysłem liczącym kilku kowali plus potażownia, i ten cały rozmach wystarczył na powiat. Ojciec krótkotrwałej pierwszej gwiazdy rewolucji rosyjskiej porzucił dziedziczne zajęcie czyli służbę Bogu, poszedł na uniwersytet, został absolwentem i zaczął robić karierę w szkolnictwie ucząc w gimnazjach Imperium Rosyjskiego od Kazania do Turkiestana" literatury, później dyrektorując, inspektorując aż dobił się w cywilnej służbie państwowej czinu równego wojskowemu generałowi majorowi czyli został grubą szyszką.

Ucząc literatury w Kazańskim Żeńskim Maryjskim Gimnazjum poznał swoją późniejszą żonę noszącą niemieckie nazwisko Adler... Rodzice Nadzieżdy Aleksandrowny Adler wywodzili się z dwóch środowisk, ojciec pochodzenia niemieckiego pułkownik Aleksander Aleksiejewicz Adler był naczelnikiem służby topograficznej Kazańskiego Okręgu Wojskowego, matka była córką chłopa pańszczyźnianego, który wykupił się z niewoli i został moskiewskim kupcem... rosyjski superman... z griazi w kniazi...

Oczywiście po latach trzeba było zracjonalizować upadek domu Romanowych i wsystkie późniejsze klęski. Najprostsze wyjaśnienie, to... Żyd, panie jucha, zemścił się, no i dorobiono Kiereńskiemu w różnych monarchistycznych, wiernych tronowi, a także czarnosiecinnych wydawnictwach pejsy i jarmułkę. Nie on jeden... Piłsudski też został uzurpatorem, bo naprawdę nazywał się Jojne Piłsudskier, ukradł żółte buty i zdradzał Polskę Trockiemu przez drut telegraficzny...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie