Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Leuthen

Kładli dach, znaleźli skarb

Recommended Posts

Pracownicy firmy remontującej kamienice w centrum Świnoujścia przecierali oczy ze zdziwienia. Pod dachem odkryli mały skarb: garść starych monet i plik banknotów… ze Szwecji. Pieniądze pochodzą sprzed pół wieku.

Pieniądze ukryte były pod poszyciem dachowym. Teorie są dwie: albo ktoś w czasach PRL ukrył walutę i o niej zapomniał, albo, co bardziej prawdopodobne, poprzedni remont wykonywali budowlańcy ze Skandynawii. Zgodnie ze starą budowlaną tradycją ekipa pozostawiła po sobie pamiątkę.
Dlatego polscy budowlańcy zdecydowali, że pieniędzy nie zabiorą. Chcą dorzucić coś od siebie i wszystko ukryć tak, aby "skarb został odnaleziony dopiero przy następnym kapitalnym remoncie budynku. Jednym z pomysłów jest umieszczenie monet w globusie, który ozdabia dach kamienicy, i który przejdzie renowację. Miałaby to być kapsuła czasu."

http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-kladli-dach-znalezli-skarb,nId,1831750

Share this post


Link to post
Share on other sites
Bankowo to kasa z Bimbomu" po jakimś świniaku a nie żaden skarb.. w tym pliku jest 5 marek RFN

Do źródła..

http://www.iswinoujscie.pl/artykuly/37377/

Share this post


Link to post
Share on other sites
Żadna nowość sam znajdowałem podobne rzeczy ,dokumenty i
pieniądze podczas frontów domów i dachów.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ciekawe skąd tam ludziska widzą 5, jak na banknocie widać jak byk zehn, czyli dziesięć marek, na marginesie oczywiście to ktoś tam schował, ale napewno nie szwedzka firma budowlana, ani tym bardziej polska w tamtych czasach, na marginesie domyślam się że to dobry chwyt dla firmy, kilka starych bezwartościowych banknotów i monetek, a ile szumu...

Share this post


Link to post
Share on other sites×
×
  • Create New...

Important Information