Skocz do zawartości

Nowości White's TreasureMaster i TreasureMaster Pro


ginerus

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 79
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Witam wszystkich, co polecacie na pierwszą wykrywkę - Fisher F44 czy White's Treasure Pro? Czytałem na forum amerykańskim, że Treasure Pro ma zbyt mały zakres regulacji na długość (117-130 cm) i nawet na najkrótszym ustawieniu jest nadal trochę zbyt długi. Czy posiadacze Treaserów mogą napisać, jak to jest z tym w rzeczywistości. Czy dla osoby 170-175 cm będzie z tym jakiś problem. Na chwilę obecną skłaniam się ku Treasure Pro. Co sądzicie o autoryzowanym dystrybutorze White's w Polsce firmie V", czy mogę spokojnie zakupić u nich sprzęt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Mam jeszcze jedno pytanie do użytkowników Treasure Pro. Wykrywacz jest dwuczęściowy. Połączenie obydwu elementów odbywa się przy pomocy jednego bolca blokowanego w jednym otworze w górnej rurze. Połączenie obu rur nie jest dodatkowo skręcane (a szkoda, powinno takowe być).
I teraz moje pytanie, czy takie połączenie jest w praktyce solidne i stabilne, bo jak oglądałem filmiki z tą wykrywką, to niestety dolna część wykrywacza tj. dolna rura z sondą przy wykonywaniu ruchów prawo-lewo niestety trochę rusza się na boki w swoim mocowaniu w górnej rurze względem swojej osi.

A tak poza tym, to wydaje się, iż ta wykrywka jest w chwili obecnej najlepszą propozycją w cenie do 2 tys. złotych. Ma kilka głównych zalet: najbardziej rozbudowane funkcje wśród wykrywek w tym przedziale cenowym, łatwość obsługi (dużo opcji menu, a ich stan dostępny na wyświetlaczu), zasilanie to dwie baterie AA, sonda typu DD, poświetlenie, bardzo dokładna funkcja pinpoint.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Wykrywacz dostałem dopiero wczoraj i miałem mało czasu na jego obcykanie,dzisiaj sprawdziłem go w terenie i mam trochę mieszane uczucie.Może to wynika z tego że źle go ustawiam,chciałbym prosić kolegę Kijowa o nastawienia na jakich chodzi ,no chyba że mam uszkodzony sprzęcik.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tw1972 : Kijow , to stary wyga i chodził z nie jednym wykrywaczem ze stajni White's . ( tak mi się kojarzy ) . Skoro twierdzi , że jest OK. to ja mu wierzę i też się przymierzam do niego . Nie wiem z jakiego Ty się sprzętu przesiadłeś , ale na pewno musisz przeczytać dokładnie instrukcję . I daj sobie perę tygodni na zapoznanie się ze sprzętem . Dobrze , że to nie jest XLT , DFX , czy temu podobne , bo dopiero byś miał problem .
Żeby nie było , ale ... miałem XLT x 2 , MXT ( choć to inna bajka , bo gałkowiec ) . Pomijam inne . Uwierz , że żadnego ni mogłem opanować w parę dni ( rzekł bym tygodni ). A Ty twierdzisz po jednym dniu , że chyba wadliwy ?
Pozdrawiam i życzę cierpliwości .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Może krutko chodziłem,tylko dziwi mnie fakt że w powietrzu widzi różnicę między kolorem a żelazem a w ziemi dopiero jak dokopię się do odległości około 5 cm,i tak na każdym programie,ze śledzeniem czy bez .Do kolegi który pytał czy lata wysięgnik na boki, odpowiem że już nie,bo ma podwójny guziczek a nie tylko pojedyńczy jak pisał. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mi teraz dałeś do myslenia,ciągle się waham między ARGO a tym TREASURE,włąśnie dziwi mnie fakt że wykrywacz ten jest na rynku od zeszlego roku,a w sieci bardzo mało opinii na jego temat,nie licząc opinii osób które prowadzą sprzedaz i dystrybucję owego cacka..kolego tw1972 po jednym dniu testowania sprzetu,nigdy człowiek nie jest w stanie poznac i opanowac zasadę dzialania wykrywki,ja zanim zalapałem zasade działania rutusa to myslałem ze dostane kota w terenie,ale po czasie było juz tylko coraz lepiej i mysle ze tak samo bedzie w Twoim przypadku,cierpliwosc i jeszcze raz cierpliwosc,,mysle że z czasem wszystko załapiesz i wtedy dasz znac...pozdro..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Do kolegi Kijowa,jeśli może to niech skoryguje moje ustawienia ,
- chodziłem bez słuchawek i dla ułatwienia wybrałem 2 tony
-czułość 5-7
-próg 2
-śledzenie i bez
-dyskryminacja żelaza ,foli
Efekt ten sam ,w powietrzu o.k. ,ale w ziemi wszystko wysoki dźwięk,dopiero tak jak pisałem wcześniej jak był od celu jakieś 5 cm zmieniał dźwięk przy żelazie na niskie buczenie,
Co do wzbudzania to też bym nie powiedział że go wcale nie ma, bynajmniej przy moich ustawieniach.Czekam na jakieś sugestie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na miejscowce gdzie rutusy i deusy nic nie wciągnęły a ja kilka Klamer monet itp drobiazgów" - kwestia szczęścia i tyle. Operatorzy rutusów i deusów mieli po prostu pecha, że na te fanty nie naszli i je najzwyczajniej pominęli. Chciałbym zobaczyć test w gruncie tego White'sa vs Argo 3.0 z cewką 29DD. Szczerze wątpie w to, żeby White's był głębszy. Konstrukcyjnie przy Rutusie wygląda jak zabawka z first texas.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
Witam ponownie. Od wczoraj jestem posiadaczem wykrywacza Treasure Pro. Jest to mój pierwszy wykrywacz. Na razie zapoznaje się ze sprzętem. Wykonuję testy powietrzne. Jeśli chodzi o obsługę, to jest rzeczywiście bardzo łatwy w obsłudze (ustawienia, zmiana funkcji).
W terenie będę za tydzień. Na razie testuję go w domu (blok z płyty), nie jest to miejsce idealne, bo sprzęt czasami trochę wariuje - za dużo metalu dookoła i instalacji elektrycznych. Czasami jego odczyty (VDI) są różne dla tego samego metalu (może z powodu zakłóceń). Więcej o jego pracy będę mógł napisać jak wrócę z terenu.

Mam pytanie do użytkowników tego wykrywacza:
1) na cewce wykrywacza jest założona od dołu jakby taka osłona z cienkiego tworzywa, którą można delikatnie zdjąć - rozumiem że ta osłona ma być tak założona na stałe na cewkę i tworzy z nią całość (i nie powinna być połączona z górą cewki np. na klej :-)
2) jaką głębokość (cm) wskazuje jeden kafelek na wyświetlaczu - nic na ten temat nie pisze w instrukcji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie