Skocz do zawartości

100zł M.Kopernik?


JUMANJI

Rekomendowane odpowiedzi

Identyfikację bardzo ułatwi podanie przez Ciebie sposobu w jaki stałeś się posiadaczem monety. Na podstawie takich zdjęć jakie wrzuciłeś ciężko wnioskować. Przydałoby się kilka zdjęć na rysunek szczegółu. Litery, daty, napisy PRÓBA i kilka innych. Znawcą nie jestem, ale pamiętaj kolego, że nakład wynosił jedynie 100 sztuk. Poza tym trzeba zważyć. Bez tego ani rusz. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waga zawiera się w normie, średnica również. Biorąc pod uwagę wartość tej monety proponuję konsultacje z porządnym rzeczoznawcą. Nie wiem w sumie nawet co można byłoby doradzić, pewnie doskonale zdajesz sobie sprawę jaki majątek posiadasz jeśli moneta okaże się autentyczna. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już napisałem - jedyną możliwością weryfikacji jest porządna ekspertyza rzeczoznawcy, pytanie gdzie takiego szukać. Wydaje mi się, że WCN może takiego posiadać. Wartość monety jest olbrzymia, nie dziwi zatem fakt, że i łasych na podrabianie jest wielu. Moneta w Twoim posiadaniu wygląda ok, choć pewne niuanse są do wyłapania tylko dla ludzi, którzy zajmują się tematem zawodowo i potrafią dokonać analizy w oparciu o wiele czynników. Ja skupiłem się na porównaniu średnicy, masy, szczegółów rysunku, napisu na rancie. Dokładne pomiary wielu cech rysunku, powierzchni, da lepszy ogląd. Ale od tego są specjaliści, w końcu nie o worek ziemniaków tu chodzi, a worek piniendzy ;)
Twoja moneta przeszła wstępną ocenę. Wiemy, że podstawowe parametry trzymają się kupy. Pora na dalsze kroki, ale obawiam się, że nie znajdziesz tu osoby, która jednoznacznie na podstawie zdjęć oceni autentyczność.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam wizyte w WCN, kiedyś miałem moniaka ( wtedy jeszcze niby R9, chociaż już nim nie była) i wielu doświadczonych numizmatyków nie chciało się na jej temat wypowiadać..jeden nawet stwierdził, że to nie jest srebro nie biorąc jej do ręki:) Dopiero w wcn po kilku minutach miałem potwierdzenie, że to oryginał ( o czym wiedziałem) no i już tam została:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaprojektowana przez Stanisława Szukalskiego, na fotografii z Leonardem Di Caprio - Burbank 1983, z bardzo oryginalnym orłem.

Taki orzeł był u nas w Katowicach

http://kato100.wordpress.com/2011/01/19/orzel-orzel-gdzie-jestes/#more-182



Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Czlowieksniegu 17:30 06-05-2015

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrącając jeszcze swoje trzy grosze do tematu dodam, że z niecierpliwością czekam na wiadomość zwrotną czy moneta okazała się autentyczna. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie