Skocz do zawartości

twarz, blaszka z brązu


straczek1988

Rekomendowane odpowiedzi

Rzecz względna, czy krążek który pokazałeś przypomina monetę, czy nie. Mnie przypomina monetę bardziej, niż przedmiot pokazany w tym wątku. Przede wszystkim materiał plus technika wykonania i wynikający z tego kształt.

Zakładając, że ww przedmiot jest znaleziony w Polsce, to celtyckiego czy greckiego brązu za bardzo nie doszukiwałbym się. Ważna jest ta gładka strona, czy zachowały się np. pozostałości jakich wypustów do osadzenia (nabicia). Ewentualnie może to być ułamana końcówka czegoś (np. łyżki??), bo dolna część wygląda na ułamaną.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ten kolega zaczytany teraz w monetach Lidii, to wszystko mu się kojarzy... jak w starym dowcipie
http://forum.gazeta.pl/forum/w,72,127349512,127358725,Stary_kawal_mi_sie_przypomnial.html

Nie mogłem się oprzeć małej złośliwości, ale Twoja moneta" przede wszystkim nie jest ze złota, srebra, czy kombinacji tych metali.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki poradzie kolegi april_86" zadałem pytanie na tamtym forum i użytkownicy którzy odpisali stwierdzili(kolega unek72" z tego forum także), że raczej na pewno jest to aplikacja, być może rzymska, ale nie koniecznie rzymska. po wpisaniu w wujka google hasła oman appliqué" faktycznie wyskakują przedmioty bardzo zbliżone do mojego. Także, moneta to nie jest na pewno, pozostaje ustalić co za bóstwo widnieje na aplikacji- to już oddzielna bajka;-) dziękuję, za poświęcony czas i pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie