Jump to content

Wpinka


Recommended Posts

  • 1 year later...

Sedco Express > jesteś pewien, że to carska Rosja ??
Właśnie przejrzałem dokładnie książkę (okładka na zdjęciu) i czegoś nawet podobnego do przedmiotów na zdjęciach nie znalazłem. Jeżeli jesteś pewien opinii prosimy o więcej informacji.

Link to comment
Share on other sites

Wybacz Sedco Express ale Twoje wyjaśnienia mnie nie przekonują. Usiłujemy zidentyfikować przedmiot o określonym kształcie, formie i treści. Pokazałeś jedynie odznaki ze śmigłem i skrzydłami czyli motywem dość popularnym w początkowych latach istnienia lotnictwa (później zresztą także). Motyw ten był wykorzystywany w lotnictwie kilku państw. Oto kilka przykładów:

- USA

Link to comment
Share on other sites

Alkali - tak masz rację. Śmigło i skrzydełka jako symbol wojsk lotniczych występują w wielu krajach.
Nie ulega wątpliwości, że jest to bączek z czapki członka personelu wojsk lotniczych.
Na drugim zdjęciu na dole jest orzeł, powiedzmy, że w miarę podobny do tych pokazanych.Zastanawia mnie tylko obramowanie po bokach z liści (dębowych ?)co może sugerować Niemcy, Austro-Węgry ?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

To jest dokładnie ten sam egzemplarz wpinki" (zaprezentowany przeze mnie na początku wątku i ten z artykułu o WST) - po prostu zdjęcia są sprzed i po konserwacji;

Skłaniam się ku cesarskim Niemcom - wg mnie w tej wpince brakuje zwieńczenia z korony na górze - trzeba też rozpracować znaczenie różnych układów liści w wieńcach - Bawarskie odznaczenie to nie jest (takie jak na zdjęciu obok) ale sądzę, że jesteśmy coraz bliżej;

Wszystkiego najlepszego na Święta,

pozdrawiam
W.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information