Jump to content

Stare zdjęcia - przechowywanie i ekspozycja


Teoretyk5

Recommended Posts

Witam
Posiadam pewną ilość starych zdjęć i pocztówek, które obecnie są wyeksponowane w antyramie ze szklaną szybą. Antyrama wisi w salonie i nie jest wystawiona na światło słoneczne.
Czy te zdjęcia są bezpieczne, czy lepiej przenieść je do albumów?
Link to comment
Share on other sites

Szklana kula mi podpowiada, że nie wie :-(

Jeśli wisi np koło kominka czy grzejnika, to dużo lepiej im będzie w albumie- byle sensownym.

Ja swoje" zdjęcia trzymam w kopertach, którymi wypchane są kartony po butach czy plastikowe pojemniki made in ten Szwed, co Hitlera lubił... I wiem, że nie jest to najlepsze miejsce- ale przynajmniej i koleżanka małżonka, i Szkodniki mi tam nie zaglądają.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Witam Szanownych kolegów.
Podepnę się pod temat jeśli można. Też mam trochę starych zdjęć i jak sądzicie lepiej je trzymać w albumie z folijkami, czy może w albumie w starym stylu. Chodzi mi o taki gdzie zdjęcia mocuje się za pomocą narożników i każda strona jest przekładana kartką, taką w rodzaju pergaminu. Album oczywiście przechowywany w warunkach pokojowych.
Pozdrawiam aczapa
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 year later...
Może przechowywać je w pergaminie? A jak wyprostować stare zdjęcia? Kiedyś wilgoć je powyginała teraz są suche. Na pewno trzeba chronić je przed światłem i wilgocią. Trzeba je przechowywać w takich warunkach jak przechowuje się starodruki, czyli temperatura +15 stopni C i wilgotność 45%. Ja bym nie używał współczesnych albumów, nie wiadomo z czego są zrobione. Lepiej poszukać jakieś stare albumy.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information