Jump to content
  • 0

Rosyjska żeliwna tablica odlew tłumaczenie


azwierzu

Question

7 answers to this question

Recommended Posts

Dziękuję za bardzo szybką odpowiedź ,kolego
grba wszystko by się zgadzało bo odlew pochodzi ze
starego silnika spalinowego , mam taki problem iż nie znam języka Rosyjskiego i trudno mi coś znaleźć w sieci nie wiem też co napisano na odlewie . Podsyłam jeszcze zdjęcia może z nich uda się coś więcej odczytać . Będę wdzięczny za jakieś informacje dotyczące tej fabryki silników .
Link to comment
Share on other sites

W Melitopolu od 1930 roku istniała spółdzielnia czyli artel jednoczący dotychczasowe spółdzielnie: Motor, Metallisy czyli Metalowiec, Dwigatiel czyli Silnik w arte o nazwie Металлообъединение" - Metalowe Zjednoczenie. Początkowo producent maszyn parowych, silników spalinowych dla rolnictwa... Trzeba jednak mieć wbite do łba, że w Związku Sowieckim na pierwszym miejscu była produkcja militarna, na drugim produkcja militarna, na trzecim produkcja militarna, na czwartym produkcja militarna, na piątym produkcja militarna i dopiero na szóstym zaczynała się produkcja cywilna...
Link to comment
Share on other sites

Nic ciekawego nie znalazłem, wpisywałem нефтяной двигатель czyli po naszemu silnik średnioprężny, nic ciekawego na temat produkcji w Melitopolu po rewolucji. Dominuje niestety historia zabawnego autka Zaporożec, o którym w Związku Sowieckim mawiano: pół godziny wstydu i jesteś w robocie.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information