Jump to content

Tomek.L

Forum members
 • Content Count

  76
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral
 1. Na zdjęciu bardziej współczesna wersja, ale chyba to będzie to. Bęben z młockarni.
 2. Bardzo podobny egzemplarz, bez identyfikacji niestety: http://odkrywca.pl/czy-to-urzadzenie-do-naciagania-gasienic,650676.html Na goglach pod hasłem aciągacz do gąsienic" znalazłem podobny, oraz zdięcia z tygrysem, gdzie jest również konstrukcyjnie podobny sprzęt w użyciu, tyle, że okrągły w przekroju. Do sprężyn byłoby trochę nie wygodne i niebezpieczne.
 3. Nr 2 może być pionem od jakiegoś urządzenia, które powinno być ustawiane równo w poziomie/pionie, np. od wagi dziesiętnej. Na murarski trochę za subtelny, byle wietrzyk by nim miotał.
 4. To nic fabrycznego, tak nierówne wycięcie to nawet trudno narysować, a i resztki spawów sugerują amotorską robotę. Tyle warte ile waży...
 5. Może to być kawałek łożyska ślizgowego, oczywiście o ile druga strona jest wklęsła i gładka. Często wykonywało się je ze stopów miedzi - zarysuj, zeszlifuj i zobaczysz kolor metalu. Żeliwo jest przyciągane przez magnes (magnez to pierwiastek, metal). O otworach trudno coś powiedzieć, bo są zasyfione.
 6. To będzie chyba Flak 37/265 http://www.municion.org/37/37x265.htm
 7. Punktakt automatyczny? Tylko jakiś mało ostry...
 8. Jest bezpieczne, to już tylko kawał żelaztwa. Jak ci się chce, to możesz śmiało po to wrócić, podczyścić i zmierzyć średnicę. Pewnie ktoś to zidentyfikuje, choć może są i tacy, co na podstawie tego zdjęcia wiedzą co to dokładanie. Ja wiem tylko, że to tylna część pocisku z pierścieniem wiodącym po przejściu przez lufę.
 9. Bdwie anteny od CB radia na magnesowych podstawach. Bezpieczne :)
 10. Ostatnie zdjęcie potwierdza słowa @endrju241 - da sie odczytać słowo masła" co u naszych wschodnich sąsiadów oznacza olej właśnie.
 11. W Ursusikach" przewody wchodziły przez śrubę. W tej lampie śruba nie jest drążona i widać przelotkę w obudowie na przewody. Pozatym, średnica w Ursusach to około 15cm, a nie 20. Odbłyśnik ze szkłem mogły być wymieniane, i obudowa wcale nie musi być naszej produkcji.
 12. zastanawia mnie jeszcze ta sprężyna może ktoś z was mógłby coś podpowiedzieć?" Przeniesienie napędu, wał elastyczny. Tak samo jest zbudowana sprężyna do przepychania kanalizacji.
 13. Piasta na ostatniej fotce bardzo podobna do piasty kopaczki. Może to jakiś swap" lokalnego kowala? Albo adaptacja do jakiejś innej maszyny biorącej napęd z koła.
×
×
 • Create New...

Important Information