Jump to content

Prośba o pomoc - obudowa elektroniki X-terra 70


Rabi79

Recommended Posts

To jest ABS! Tego się nie paprze klejami żywicznymi.
Do skutecznego i estetycznego klejenia ABS'u służą kleje do klejenia twardego plastiku, ewentualnie takie rzeczy jak aceton czy chloroform.
Klejem dwuskładnikowym, to tylko wyjdzie tragiczna papranina i do tego nieskuteczna.

IdeL
Link to comment
Share on other sites

Rury to PVC, a klej do PVC nie zawsze działa na ABS. Choć czasem tak - skład ABS'u bywa rozmaity. Dość dobry klej do ABS'u można kupić w Castoramie - nie pamiętam jak się nazywa, ale jest w małej, białej tubce z napisem na fioletowym polu. Jeszcze w zeszłym roku kosztował mniej niż dychę. W razie ubytków można posiłkować się pastą zrobioną z połamanych kawałeczków ABS'u (np. z obudów zasilaczy), rozpuszczonych w acetonie lub chloroformie. Takie klejenie jest zawsze skuteczne i estetyczne. Zwłaszcza, że klejone miejsca po wyschnięciu (długo schnie) można obrabiać mechanicznie.

IdeL
Link to comment
Share on other sites

użyłem kleju jednoskładnikowego - agresywnego, kleiłem nim uszy od cewki i rewelacja, normalnie jak zespawane. Kupiłem w Intercars - ie. Zobaczymy jak teraz da sobie rade. Sceptyczny jestem bo tu jednak mniejsza powierzchnia klejenia niz wzmocnienia cewki a i bardziej to bedzie narazone na caciski - sluchawki, kabel cewki, no i wyjmowanie wkadanie i td.
Sorry za brak polskich znakow- cos padlo w trakcie pisania
Link to comment
Share on other sites

co do samego klej do ABS zgoda ale t onie jest mała powierzchnia statyczna lecz obudowa dość ciężkiego komputerka umocowana na cm2 powierzchni a tu siły działają sporoe dlatego klej dwuskładnikowy. Przykład użyłem takiego rozwiązania w przełączniku śswiateł lt/sprinter samo sklejenie nie przyniosło rezultatu po kilkukrotnym użyciu odpadło, użyłem kleju dwuskładnikowego dość sporo i trzymało się jak trzeba. wiem, ze nie bedie to estetycznie wyglądać ale będzie skuteczne .
Link to comment
Share on other sites

Porządny klej do ABS'u w wyniku klejenia powoduje zlanie się" spajanego materiału. Takie połączenie, jeśli zostało wykonane poprawnie powinno być tak dobre jak fabryczne, a czasem nawet lepsze. Niestety (jak pisałem) ABS'y bywają różne i zdarza się, że niektóre słabo kleją się". Ale X-Terra ma plastiki" bardzo podatne na rozpuszczanie i jak do tej pory przynajmniej wszystko co ja kleiłem trzyma jak należy - uszy w antenach, obudowy...

IdeL
Link to comment
Share on other sites

podam Wam nazwę kleju - TECHNICQLL POLYCHLORIDE. Skleiłem i ładnie to wygląda. Ale mam inną koncepcję: skleję wkładkę z rękojeści razem z tym trzpieniem i obudową. Jeśli trzeba będzie elektronikę wyjąć to po prostu odkręcę tą śrubę z boku uchwytu i wyjmę całość. Może jeszcze trochę czasu to posłuży. Jeśli będzie ktoś zainteresowany jak to finalnie wygląd, niech da znać a wstawię fotki.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information