Jump to content

Mina w Świnoujściu


Recommended Posts

http://www.24kurier.pl/Aktualnosci/Region/Swinoujscie/Znalezli-bombe

ciekawe jest precyzyjne podanie promienia ewakuacji - 5150 metrów :)

Świnoujście. Podczas prac na torze wodnym w Świnoujściu firma PIROMOR znalazła kolejną niemiecką bombę głębinową DM-11. Niebezpieczny materiał musi zostać zneutralizowany. W związku z tym władze kurortu apelują o ostrożność.

Bomba ma zostać wydobyta z dna kanału w czwartek (19 marca) między godziną 8, a 11. Pracownicy firmy znaleźli ją po stronie zachodniej toru podczas prac na kanale Piastowskim i Mieleński.

- Działając w trosce o bezpieczeństwo użytkowników portu oraz toru wodnego Świnoujście -Szczecin Kapitan Portu Świnoujście w dniu 19 marca br. od godziny 8.00 do odwołania zabrania przebywania w wodzie - poinformował Robert Karelus, rzecznik prasowy prezydenta Świnoujścia - Nakazuje się również w promieniu 5150 metrów od miejsca znalezienia niewybuchu usunięcie ze strefy niebezpiecznej sprzętu połowowego, aparatury precyzyjnej, a także innego sprzętu, który może ulec uszkodzeniu. Wstrzymany zostanie także ruch jednostek pływających na odcinku od km 4,700 do km 8,800 toru wodnego Świnoujście-Szczecin oraz na Świnie na odcinku od nabrzeża czołowego do stanowiska nr 1 przeprawy promowej Centrum - dodaje."
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information