Skocz do zawartości

Podziemny tunel


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Mam nadzieję, że dział jest dobry. Ostatnio będąc w swoim rodzinnym domu rozmawiałem z bratem i mamą na temat starego podziemnego tunelu. Wychowaliśmy się na Warmi w pewnej małej wsi, gdzie jest stary kościół. Słyszałem legendy na temat starego tunelu łączącego kościół z niedalekim wąwozem. Sceptycznie podchodziłem do tego i uważałem to tylko za legendę. Ale mój brat uparcie twierdzi, że wie gdzie znajduje się wejście do tego tunelu. Moja mama też twierdzi, że jest coś takiego na 100%, bo jak była mała to bawiła się w wąwozie i nie wchodzili tam nigdy, ale na pewno jest. Cóż, tam nie byłem już od 3 lat, ale możliwe, że na wiosnę odwiedzę to miejsce i chciałbym się dostać do tego tunelu. I teraz pytanie do doświadczonych eksploratorów. Co jest potrzebne, aby ezpiecznie" wejść do takiego tunelu? Zastanawia mnie czy jakiś aparat tlenowy w takim miejscu jest niezbędny? Niestety nie wiem, czy jest to wymurowane przejście, ale chyba tak, bo zwykłe dawno by się zasypało wg. mnie. Czyli w skrócie- co i jak się przygotować do takiego wejścia w razie gdyby to była prawda? I czy w takim tunelu warto operować wykrywką?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Metan to raczej nie ta głębokość. Jak tunel nie wietrzony i zawilgocony to bardziej grzyby, pleśnie itd. Jak odsłoni tunel to też mi ma kilka kilometrów żeby był problem z tlenem, wystarczy odsłonić wejście na trochę i atmosfera się wyrówna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie