Jump to content

W Przemyślu ruszyła ekshumacja zbiorowych mogił z II wojny światowej


Recommended Posts

Cele są dwa:
-dać zarobić archeologom aby firmy zajmujące się ekshumacjami nic nie zarobiły broń Boże,
-umożliwić ludziom sadzenie buraków ze spokojnym sumieniem.

Jeszcze się waham, który cel jest ważniejszy.

pzdr
H
Link to comment
Share on other sites

Panowie ale w czym rzecz? Przynajmniej będzie wiadomo ile osób zostało tam zakopanych( pochowanych?). Dzięki temu być może uda się jakieś szczątki zidentyfikować. Ustalone zostanie też w jaki sposób zginęli. Takie rzeczy mają znaczenie dla pełnego poznawania historii. Nie mówiąc już o tym, że na tym cmentarzysku do tej pory ludzie uprawiali pole bo jak tłumaczą nie wiedzieli ,że są tam jakieś groby.
Link to comment
Share on other sites

Czyli rozumiem, że ruszyła ogólnopolska akcja rozbebeszania postalagowych masówek? Nie lepiej wydać te pieniądze np. na poszukiwania Żołnierzy Wyklętych, których groby są w każdym dawnym mieście wojewódzkim i nie tylko? A co z cmentarzami żołnierzy radzieckich o których nie wiadomo nic n/t ilości pochówków? Też będą ekshumowane?
Link to comment
Share on other sites

Było by fajnie gdyby ruszyła taka akcja ale oczywiście na tą chwilę jest to niemożliwe.Chyba ,że zasponsorujesz? Co do Żołnierzy Wyklętych to jak najbardziej powinno się poszukiwać ich mogił i ostatnio działo się tak w Warszawie. Jeśli znajdą się osoby czy też organizacje w innych miastach chętne do tego typu działalności to przecież nic nie stoi na przeszkodzie. Pewnie przynajmniej niektóre cmentarze żołnierzy radzieckich również powinny zostać przebadane i być może kiedyś ktoś się za to weźmie. Zresztą podejrzewam, że większość osób pochowanych na terenie tego stalagu to byli właśnie żołnierze radzieccy. Nie można jednak zrobić wszystkiego na raz...
Link to comment
Share on other sites

Ja nie zasponsoruję, jeśli chcesz to bierz kredyt i sponsoruj.
No! To nareszcie ci biedni bezrobotni archeolodzy będą mieli co robić! Jak się wezmą za postalagowe masówki, a później radzieckie cmentarze, to kilka pokoleń archeo-potomków ma pracę zapewnioną.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information