Skocz do zawartości
  • 0

Stary rower


samter

Pytanie

Być może ktoś rozpoznaje rower ze zdjęć? Wczoraj go znalazłem, brakuje kół i kilku innych drobiazgów. Przez jaką firmę został wyprodukowany? Podejrzewam, że logo producenta/nazwa modelu była w formie kalkomanii. Nie zauważyłem żadnych sygnatur, brak tabliczki, oraz otworów po nitach, brak producenta na siedzeniu. Sztyca pod siodłem, to tzw. siódemka". W zasadzie rower to mix, ale tak go znalazłem. Więcej zdjęć poniżej, myślę że jakość jest wystarczająca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Bagażnik jest wykonany dość solidnie, blacha nie jest cienka jak gazeta, nie jest również spawany, całość jest nitowana - poprzeczki, jak i ramiona, na które zamocowano bagażnik do ramy. Stelaż bagażnika posiada wytłoczone mocowania na paski/troki (podobnie jak bagażnik w Komarze sztywniaku. Według mnie nie jest współczesną produkcją. Postaram się wstawić fotki bagażnika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może ktoś rozpoznaje rower ze zdjęć? Wczoraj go znalazłem, brakuje kół i kilku innych drobiazgów. Przez jaką firmę został wyprodukowany? Podejrzewam, że logo producenta/nazwa modelu była w formie kalkomanii. Nie zauważyłem żadnych sygnatur, brak tabliczki, oraz otworów po nitach, brak producenta na siedzeniu. Sztyca pod siodłem, to tzw. siódemka". W zasadzie rower to mix, ale tak go znalazłem. Więcej zdjęć poniżej, myślę że jakość jest wystarczająca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten rower to babol. Widełki/Przod powojenny tzw mifa/simson, siodlo baltyk zzr, rama bezmufowa lata 20ste, obrot niemiecki koniec lat 30stych tzw zespolony korba z zebatka - najwieksza akcesoryjna tandeta prócz tego niestety silnie zużyty jak w przypadku każdego blaszanego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak znajdę chwilę czasu, to zedrę farbę, jest cały zachlapany olejnicą. Codziennie chodzę po złomach i coraz ciężej znaleźć przedwojenne koła. Generalnie, to posiadam dużo różnych części rowerowych, również oryginalne opony i cierny hamulec na pręt, więc mam z czego składać. Być może ktoś rozpozna producenta po blacie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie