Skocz do zawartości

Minelab X-Terra 30 - problem


Hermanos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jestem posiadaczem dosyć już leciwej Teresy (~7 lat) i ostatnimi czasy zaczyna jej odbijać. Nie jest to nic bardzo dokuczliwego, lecz raz na kilka wypadów dostaje niespodziewanie (głównie podczas włączania) 5-10 minutowej szajby, podczas której sama wyskakuje do opcji i przełącza je z zawrotną prędkością. Próby wciskania jakichkolwiek przycisków kwituje jedynie smutnym dźwiękiem i dalej bawi się w najlepsze. Czy ktoś z Was miał podobne przygody?

Planowałem zakupić do niej cewkę Nel'a, lecz teraz boję się, czy wykrywacz nie wyciągnie kopy lada moment.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa, na pewno - zimne luty"... Na pewno od tego będzie się sam przełączał.... :/
Mityczne zimne luty" urastają ostatnio do rangi spalonego bezpiecznika" w uszkodzonych telewizorach czasów PRL'u.
W efekcie czego całe zastępy miszczuf marzą lutownicą za 24 zł z allegro po płytkach sterowników do pieców, zmywarek, pralek; w detektorach; w monitorach; laptopach - tak zupełnie na pałę, bo - zimne luty".
Fakt, że czyściłem kiedyś 705-kę z diagramem PCB pokrytym jakimś białym syfem. Ale to był przypadek jednostkowy....
Na początku podłączyłbym inną klawiaturę. Te folie są dość awaryjne...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IdeL - popytaj serwisantów sprzętu AGD, TV, monitorów, sterowników pieców, elektroniki samochodowej. Zdziwisz się jak wiele awarii to właśnie zimne luty i uwaga kolegi z wcześniejszego postu ma sens. Na pewno nie zaszkodzi poprawka" lutów, o ile nie robi tego kowal".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie muszę pytać. Profesję elektronika uprawiam" od mniej więcej 30 lat. Do tego mam ieszczęście" posiadać dyplom politechniki w tym kierunku. I wiem co to są zimne luty". Tak czy owak efekt jest ewidentnie klawiaturowy" lub związany z zalaniem PCB. Nieco X-Terrek w swoim życiu już naprawiłem.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc, z tymi zimnymi lutami" to różnie bywa.
Przy lutowiach z ołowiem, przy prawidłowo robionym lucie, rzadko się to zdarzało, ale przy nowoczesnych, ekologicznych" technologiach bezołowiowych oraz procesie lutowania robionym tam, gdzie pracują za przysłowiową 'miskę ryżu', to i zdarza się, nawet przy smd.

Tym niemniej, prawidłowe przelutowanie niczemu nie grozi, poza stratą czasu... ;), chyba, że ktoś nie potrafi albo nie ma odpowiedniego sprzętu, tudzież doświadczenia, to ma prostą droga do dodatkowego załatwienia" sobie sprzętu.

Ja też obstawiałbym na początek klawiaturę, ewentualnie zasilacz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio naprawiałem DFX'a którego pewien miszcz lutownicy postanowił poprawić, uważając zapewne, że wszystko złe co się dzieje to mityczne zimne luty". Nie dość, że spieprzył dwa drogie stabilizatory, to jeszcze poupalał pady.
A co ma zasilacz do samoczynnie przełączającego się MENU?
Niezły koncert życzeń.
Ja w każdym razie wysiadam z tego tematu, bo następna propozycja, to będzie zapewne wpływ sił nieczystych bądź nadmierna liczba plam na słońcu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że tak odskoczę od tematu tego tematu ale mam takie pytanie do niejakiego pana cheetah :)
Cheetah twój co trzeci post jest o rutusie,serwisie rutusa,możliwościach rutusa oraz wciskaniu rutusa ludziom z odkrywcy.Pozostałe posty to strona techniczna detektorów gdzie nie ma jak wcisnąć rutusa. Tutaj z twojej strony pada fajne zdanie zdarzył nam się kiedyś w serwisie naszego sprzętu taki..." no to dlaczego nick cheetah a nie np Rutus ? Nie jest to teoria wyssana z palca bo wystarczy w przeglądarkę użytkowników wklepać cheetah i tadam...Wydaje mi się, że nieświadomi, ludzie szukający pomocy w wyborze raczej oczekują obiektywnej opinii a nie podsuwanie im przez producenta własnego sprzętu, nie sądzisz ? Bo z tego co się orientuję, reszta producentów z naszego pięknego kraju ma konta tutaj bardziej oficjalne :) ?
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, cholera - trafiony, zatopiony... ;)

...no to dlaczego nick cheetah a nie np Rutus ? "
Fakt - mógłby być i inny nick, ale _chris_" i _cheetach_" (na Odkrywcy sam cheetah" ze wzgl. technicznych) bardziej mi się podobały... ;)

Tutaj z twojej strony pada fajne zdanie "zdarzył nam się kiedyś w serwisie naszego sprzętu taki... "
Ano, nasz sprzęt pomiarowy, który produkowaliśmy, był również oparty o mikroprocesory... Looknij sobie na elmier.pl, to może Ci się rozjaśni sprawa... ;)

Nie jest to teoria wyssana z palca bo wystarczy w przeglądarkę użytkowników wklepać cheetah i tadam... "
Chyba nie zauważyłeś, że piszę czasami również o smętku (taki temat przyklejony tutaj), z producentem którego przegadałem parę godzin, kiedy go sobie modyfikowałem.

A że i Optimę mam, to kto mi zabroni pisać o tych sprzętach?

Na nieszczęście niektórych jestem również dyplomowanym elektronikiem, więc kwestie techniczne też nie są mi obce - mogę trochę wyprowadzać ludzi ze ślepej wiary w brednie, które wyczytują w necie.

Wydaje mi się, że nieświadomi, ludzie szukający pomocy w wyborze raczej oczekują obiektywnej opinii a nie podsuwanie im przez producenta własnego sprzętu, nie sądzisz ? "

No cóż - liczy wiedza i informacja, którą można przekazać (a z drugiej strony przeczytać) niż domysły, domniemania i inne takie tam... ;)

Bo z tego co się orientuję, reszta producentów z naszego pięknego kraju ma konta tutaj bardziej oficjalne :) ? "
A co mnie to obchodzi..?

Będą szczerze niepocieszonym, jak mod wywali tego posta, albowiem post adwersarza wprowadził mnie jakoś w dobry nastrój, że poświeciłem kilkanaście minut na ten off-top, kurde...

No a teraz oczekiwałbym od moda przywalenia nam po kartoniku...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli twierdzisz, że piszesz posty w których proponujesz negocjacje cenowe tudzież gratisowe z producentem, wciskasz ludziom rutusy od proxy przez argo do opty, wciskasz komuś cewki do rutusów tylko przez to, że sam posiadasz optimę :) ? A to ciekawe, bardzo ciekawe. To, że temat odbiega od tematu, to fakt aczkolwiek wydaje mi się, że słusznym jest poruszenie go, ot w celach informacji pozostałych. Mam nadzieję, że pan moderator rzuci swym okiem na to o czym pisałem w moim niestety offtopowym poście, i sam oceni sytuację :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kriczer kolega Cheetach mi Rutusa nie wcisnął, a bardzo pomógł w rozumieniu działania np. trybu mix. I wyboru nie żałuję. Przyjemniej porozmawiać z mądrym jak z głupim. A Ty powinieneś zacząć post od uprzejmie donoszę"....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i przepraszam wszystkich serwisantów sprzętu poszukiwawczego,że włożyłem przysłowiowy kij w mrowisko i chcę odebrać chleb właśnie wam,ale poprostu chciałem chłopu podpowiedzieć co może zrobić sam jak ma trochę chęci a nie zaraz ładować kasę na serwis,który przelutuje wszystkie połączenia i zgarnie ze dwie stówki,pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie