Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

bsam20

Czapka

Recommended Posts

Witam. Wpadła taka czapka. Otok kompletny, środek kompletny, ogólnie ładnie się trzyma. Była zgnieciona, ale z prostowaniem sobie radzę powoli. Konserwacja potnika i paska tez do opanowania. Pytanie co zrobić z resztą?
Mole zrobiły swoje i brak jest ponad 50% materiału. Nie jest to sukno, tylko gabardyna. Jak to zrekonstruować? Jak dla mnie fant fajny i klimatyczny i szkoda to spieprzyc.

Nikt nic nie podpowie? Myślałem o uzupełnieniu ubytków materiału, ale pytanie skąd wziąć taką gabardynę? Z czapki nrd się nada, czy całkiem inna?

Uważam podobnie. Stan jest jaki jest, ale to w końcu oryginał z klimatem. Jak zaczniesz wklejać kawałki z czapek NVA czy coś w tym stylu, to zrobi się cepelia ;)

Delikatnie oczyścić pędzelkiem jakimś z zanieczyszczeń i zostawić jaka jest a jak materiał nowy czego nie popieram to wymienić całą górę tylko nie czasem jakieś kawałki bo to masakra będzie.

Takie wątpliwości też i ja mam. Spieprzyć jeszcze zawsze zdążę. W takim razie zakonserwuję potnik, dalej przywrócę oryginalny kształt i delikatnie ponaciągam górę do otoku, tak jak to było w oryginale i wsio. Taka ma swój klimat.

• Create New...

Important Information