Jump to content
  • 0

Meteoryt


vojtaz2

Question

Witam, wczoraj na skraju pola kolega w stercie kamieni zebranych z pola znalazł za pomocą wykrywacza duży dziwny kamień, na zdjęciu jest kawałek ułamanego kamienia z rożnymi warstwami w środku oraz z pęcherzykami powietrza, gdzie nie gdzie jak szpadlem porysowaliśmy był kolor biały z czasem żółtym. Magnes tego nie chwyta. Więc co to może być? dodam że 6 lat temu na polach w odległości 6 km znalazłem podobny, ale bardziej stopiony kamień.

Link to comment
Share on other sites

8 answers to this question

Recommended Posts

Możliwe, gruz" z kosmosu często zawiera bardzo duże ilości różnego rodzaju metali... oby nie był napromieniowany ;) bo na zdrowie ci to to nie wyjdzie...

...ja kiedyś w lasach niedaleko Rudzicy (Konin) znalazłem ogromny, dziwny głaz przy którym w promieniu co najmniej 10 metrów nic nie rosło, ziemia była tylko przykryta suchymi chaszczami... w momencie kiedy traktowałem ten kamyczek" wykrywaczem (Garrett AT-Gold) zaczął się wyłączać, włączać i wszystko mi się zapalało na wyświetlaczu, dodam, że często znajduję kamienie magnetyczne ale takiego czegoś jeszcze nie miałem... po krótkim namyśle przyszło mi do głowy, że może być to meteoryt a fakt, że wokół niego nic nie żyje dał mi do myślenia, że jeśli to kosmiczny gruz to może być napromieniowany - wydarłem stamtąd jak z procy. Uran np. potrafi być aktywny ok 4,5 miliarda lat.

Pozdrawiam
Link to comment
Share on other sites

Mam kamień, który jest ciężki i nie przyciąga go magnes, jest to jakiś odpad z huty, powstały przy wytopie chromu lub niklu, wg mojego znajomego.
Niestety, ten mój jest inny, w sumie to bryłka metalu pokryta skorupą, głównie zieloną, ale są pewne podobieństwa, np srebrzysta barwa metalu, duża gęstość, pęcherzyki, na twoim też widzę zielonkawą barwę.


Co do meteorytu, to wszelakie pęcherzyki, kąty proste etc zazwyczaj dyskwalifikują znalezisko jako meteoryt.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information