Skocz do zawartości

Znaki,tablice.... Polska do 1945 roku. Vol.3.


bodziu000000

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 443
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Po przejrzeniu trzech części tematu Znaki, tablice..., zwróciłem uwagę na to, że wspólnie ze mną kilka innych osób wkleiło powtarzające się zdjęcia. Jest to zrozumiała sytuacja, ponieważ trudno jest zapamiętać wszystkie oglądane zdjęcia. Co byście powiedzieli na to, żeby pogrupować ten nasz wspólny zasób zdjęć? Może miejscowościami? Można by ponumerować miejscowości. Na przykład Warszawa nr 1, Poznań nr 2, Lublin nr 3, itd., itp.. Można by w takim przypadku po ustaleniu numeracji miejscowości przypisywać do każdego zdjęcia określony numer. Miejscowości nierozpoznane miały by numer 0. Łatwiej szukało by się w tym obszernym temacie odpowiednich zdjęć oraz zdjęć powtarzających się.
Cała reszta była by po staremu, czyli: numer miejscowości, opis zdjęcia i samo zdjęcie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W momencie, w którym zorientowałem się jaką formację tworzą osoby modelujące temat znaki, tablice...", to ja ze swoim oznaczeniem (73/1) zupełnie inaczej spojrzałem na treść tablicy ostrzegawczej wklejonej 2015-09-09 19:20:21 przez Kolegę Leszka. Zaraz potem naszła mnie refleksja, czy nie powinienem potraktować tego jako ostrzeżenia następującej treści?: Halt! Feindeinsicht!..." - reszta na zdjęciu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W odróżnieniu do żartobliwego tonu we wpisie 2015-09-09 20:30:50, zamieszczę fotoreportaż przedstawiający szyldy Warszawy począwszy od 1927 do czasów okupacji. Wszystkie zdjęcia pochodzą ze zbiorów Instytutu im. gen. Władysława Sikorskiego.
Bieżące zdjęcie przedstawia szyldy na budynku i oficerów I Pułku Szwoleżerów przed budynkiem Ogniska Żołnierskiego Warszawskiego Oddziału Polskiego Białego Krzyża przy I Pułku Szwoleżerów im. Józefa Piłsudskiego, rok 1927, Warszawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Październik 1939, szyld na siedzibie Kuriera Porannego przy ulicy Marszałkowskiej 148 w Warszawie. Od tego zdjęcia, kilka następnych zdjęć będzie przedstawiało szyldy Warszawy zrujnowanej po kampanii wrześniowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okupacja - szyldy. Wymowna treść, ciąg dalszy. Na zdjęciu z 10.1939 widoczna jest Willa Marconiego przy rogu ulic Al. Jerozolimskie i Marszałkowska. Na szczęcie widoczny neon STOCK nie trafiał w gusta Polaków w większości bohatersko walczących o wolną Ojczyznę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie