Skocz do zawartości

coś lepszego od x-terra 705


lz29937

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę tu chyba koledzy odbiegliście od sedna tego tematu ;-) Xterra nie jest demonem głębokości ale do codziennych" poszukiwań jest bardziej niż adekwatna. Warto się zastanowić dlaczego i po co jest nam potrzebna ta głębokość. W każdym razie trudno się nie zgodzić z Idelem - XLT rules! ;-)

Pozdrawiam,

Igor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idel z quattro i z ex chodzę naprawdę powoli tam gdzie po pracy detektora (tzn. po częstotliwości i długości zanikania sygnału wiodącego) stwierdzam, że jest to konieczne. I w tym cały szkopuł, że układ dyskryminacji w tych maszynach na niektórych miejscówkach obfitych w ceramikę, kawłaki cegieł, żelastwo itp. działa z taką ociężałością" że sprawia, iż te bardzo dobre na ogół detektory się zwyczajnie nie sprawdzają i wypadają dużo gorzej i mniej wydajnie w ilości fantów niż wykrywki z niższej półki cenowej. Jestem w stanie Ci to udowodnić w terenie i pokazać jaką przypadłość qt/ex mam na myśli. Wiem, że jako że nie chodzisz po polach to ten problem mógł Cię nie dotknąć. Swego czasu krucjatę przeciwko quattro prowadził jacek111 lub ktoś o podobnynm nicku, kto zauważył tę samą wadę FBSów pisał o tym na kilku forach więc może już to czytałeś.
Uwaga o poznaniu detektora po mnie spłynęła i nie mam zamiaru się obrażać nawet jak napiszesz, że nie umiem baterii do wykrywki włożyć :D
P.S. jeśli jesteś z mazowsza miał byś chęć to mogę naocznie pokazać Ci to o czym piszę, tym bardziej, że 20 września spotykamy się większym towarzystem detektorystycznym w klimatycznym siedlisku kolegi nad narwią. będzie około 20 doświadczonych kolegów z różnymi wykrywkami. będą też koledzy którzy aktualnie między innymi z van woredenem są na grunwaldzie więc info z pierwszej ręki o wynikach badań też będzie ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem z Królestwa Pyry - sorry. Ale zapraszam jak będziesz w pobliżu.
No, nie ma co się dziwić, że EX i Quatro (zapewne Safari i E-Trac też) są jak to nazwałeś ociężałe - jak pisałem, w kontrolerach tych urządzeń obiona jest analiza" kilku sygnałów, a ponadto kontroler strasznie poci się" w obu przypadkach przy obsłudze wyświetlacza graficznego. To się składa na wolną pracę całości.
Fishery F70 i F75 też nie mają wyświetlaczy graficznych i w efekcie działają prędko.
Terra ma zwykły wyświetlacz segmentowy a miarę", który działa prędko, no i do analizy tylko poziom oraz przesunięcie fazy jednego sygnału. Czyli działa oczywiście prędko.
Ale, jest jeden mały kruczek.... X-Terra, to cały czas płyciutka maszynka w porównaniu z pozostałymi. Bo tak go zaprojektowano.
W zasadzie zaletą X-Terki są przyjemne dźwięki i prędkość pracy, wygoda i ... dość porządne sygnalizowanie niegłębokiego koloru. A to, że Minelab skonstruował EX'a jako głębszego... To już amatorzy słabszych modeli tego producenta mogą mieć pretensje wyłącznie do... producenta... Z samym kontrolerem wiele wspólnego to nie ma... Po prostu wielu producentów ma w swej ofercie modele pod jakimś względem słabsze i tańsze oraz droższe i lepsze.
Zresztą jaki producent detektorów wypuszczałby konkurencyjny detektor do ego najlepszego" za połowę ceny? Musiałby być wyjątkowym utracjuszem. Po prostu Minelab wypuścił sprzęcik łatwy, lekki, no i w takim zakresie penetracji, aby zwykły poszukiwacz mógł wygodnie i bezstresowo poszukać sobie tego i owego bez większego wysiłku.
PS. Po polach też chodzę, bo.... najgłębszy nawet detektor można przykręcić". Mimo, że wolę iepola", to na polach radzę sobie nieźle.
Potestuj z kolegami na spotkaniu wszelkie dostępne sprzęty, zakopując drobne monety na rozmaitych głębokościach. Najlepiej testuj na maksymalnych nastawach. Jeśli w grupie testowanych będą Whitesy, to nastaw się na różne osiągi" tego samego modelu. Whites Whitresowi dość często jest nierówny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy aby na pewno kolego przy żelazie nie pokaże?,ja chodzę z xterką z cewką elipsą 18,75khz i to właśnie na śmietnikach,przy gruzach domów nie ma problemu z seperacją wręcz koledzy mordki rozdziawiają ile kolorku wyciągam miedzy żelastwem.Proszę bardzo filmik pokazuje tereske z elipsą
https://www.youtube.com/watch?v=9Rq5YSyeS8c
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby nie być gołosłownym miejscówka po starym domu 4x4 metra,masa żelaza,minerałów u mnie nie ma piaseczku teren ciężki góry.Miejscówka przetrzepana przez różne wykrywacze,znajomy mnie tam zawiózł twierdząc jak coś znajdę to jestem dobry.Ustawienia czułość max, tryb all metal,99 tonów.A takie gadanie nie kupiłbym minelaba bo....Po prostu mnie drażni bo to nie prawda,ja właśnie z kolegami łazimy po zaśmieconych miejscach po osadach to jest nasz tzw konik,cztery xterki i explorer se.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza się dino - teresa z elipsą bardzo dobrze radzi sobie na takich miejscach mimo, że teoretycznie zasięgami z tą cewką nie powala. nawet i z 10 calową 18,75 khz radzi sobie przyzwoicie na gruzowiskach. dino napisz z własnej obserwacji jak wypada explorer przy tereskach w takim miejscu.

bikemax deus też monety przy gwoździu nie zobaczy więc to żaden argument przeciwko minelabowi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwóźdź i moneta leżące na sobie dadzą jakieś wypadkowe przesunięcie fazy sygnału. Nie ma tak, że detektorek odbierze sobie każde z osobna. Przy FBSie jest jeszcze szansa, że na niektórych częstotliwościach sumaryczne przesunięcie fazy będzie bardziej w stronę koloru" i takie coś można poddać sensowniejszej analizie oraz fantazją programisty" zrobić tak, aby detektor interpretował takie, wątpliwe sygnały niemal zawsze jako kolor". Dlatego w co niektórych detektorach trzeba ardziej" nakopać się złomu identyfikowanego jako kolor.

IdeL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Explorer w takich miejscach radzi sobie słabo albo w cale kolega ucieka kilkanaście metrów od gruzowisk a my z teresami ryjemy w śmieciach z powodzeniem.Za to na w miarę czystym terenie ex pokazuje swoje pazurki jest głębszy od tereski są sygnału których xterra nie widzi albo pokazuje niestabilnie bo są na granicy zasięgu a ex bez problemu je pokazuje.Tak że chyba nie ma sprzetu do wszystkiego,chociaż tereska ze swoją szeroką paletą różnych cewek daje nam możliwość dostosować ją do swoich preferencji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tytuł tego wątku też jest nie trafiony koledze chodziło z tego co czytam o coś głębszego,głębszy chyba jest ace 350 z dużą cewką ale czy lepszy?Tak że temat rzeka.Mam kolegę co przesiadł się z xterki na Deusa ogólnie jest zadowolony ale ostatnio dzwonił do mnie i był zmartwiony że deus nie radzi sobie z dużym aluminium.po prostu nie widzi np dużej aluminiowej manierki,on lata po okopach.Wiem że delta tak ma ale deus za tyle siana.Może coś źle ma ustawione itp.
Fora niestety nie są obiektywne są tu wyznawcy sprzętu x dla których sprzęt y to szajs itp którzy z zaciekłością będą atakować inne sprzęty.Ja wybrałem xterke po kilku letnich obserwacjach moich kolegów w terenie z tym sprzętem,a wykrywaczy miałem kilkanaście tesoraki,whitesy,starsze fisherki,rutus,teknetiks itp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deusa ogólnie jest zadowolony ale ostatnio dzwonił do mnie i był zmartwiony że deus nie radzi sobie z dużym aluminium"

Niech lepiej odwiedzi serwis bo ma coś z deusem :) Ja sam osobiście wyciągnąłem 40 nieśmiertelników aluminiowych plus mała gromadka cynkowych z ponad 40cm bo cała ręka weszła i łokieć haczyłem. Przed wykopaniem machałem cewką z dobre ponad 20 cm i biło ja na hełm mocno czytelnie i wyraźnie. Z blachy były postawione pionowe czyli objętość aluminiowej manierki :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie