Skocz do zawartości

Kolejny sukces policji


ERWIN

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.luban.policja.gov.pl/www/index.cgi?strona=2014_05_28&numer=21

Ujawnione militaria z okresu wojny

Policjanci podczas kontroli drogowej ujawnili skorodowaną rurę przeciwpancerną i karabin pochodzące z czasów II wojny światowej. Przedmioty te na terenie miejscowości Świecie znalazł 27-letni pasjonat starych militariów.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Leśnej w trakcie przeprowadzania rutynowej kontroli drogowej ujawnili w pojedzie 27-mężczyzny rurę przeciwpancerną o długości około 1 metra oraz karabin typu MOSIN produkcji radzieckiej. Przedmioty te pochodzą najprawdopodobniej z czasów drugiej wojny i zostały znalezione przy pomocy wykrywacza metalu przez mężczyznę, który jest pasjonatem sprzętu pochodzącego z czasów wojny. Policjanci zabezpieczyli te militaria i wyjaśniają okoliczności tej sprawy, przede wszystkim, czy w miejscu ich ujawnienia nie znajdują się inne przedmioty mogące stanowić zagrożenie.

W związku z tym zdarzeniem ponownie apelujemy o zachowanie ostrożności w kontakcie z tego typu przedmiotami!

Niewybuchy, broń z okresu II wojny światowej mogą być nadal niebezpieczne! W przypadku takiego znaleziska nie należy na własną rękę manipulować przy tym sprzęcie, przenosić go lub wykopywać. Najlepiej fakt ujawnienia takiego niebezpiecznego przedmiotu zgłosić niezwłocznie na Policję – na telefon alarmowy 112 lub 997, czy też poinformować Straż Miejską lub Straż Pożarną.

nadkom. Dagmara Hołod

---------------------------------

Nazwa pliku ze zdjęciem oryginalna ze strony policji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziennikarz niech zapyta rzecznika na jakiej podstawie zatrzymano samochód.
Ja się pytam zawsze jak mnie kontrola zahaczy i widzę jak im czacha dymi by na szybko coś wymyślić - zgłoszenie o kradzieży itp... Nie drążę tematu bo wiem, że nie wygram - ale niech się przynajmniej trochę postarają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mnie kontrolowała Policja , Służby Graniczne , chcieli przeszukiwać auto moja mowa była zawsze krótka . Proszę sobie szukać , będziemy pisać protokół z przeszukania ! W razie jak coś uszkodzicie będziecie płacić . Bardzo szybko rezygnują.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja wiedza na temat straży granicznej jest taka ,że nie każdy funkcjonariusz SG może to przeprowadzić , do tego są potrzebne uprawnienia , a nie każdy je ma . Ale w przypadku odmowy trzeba będzie czekać aż funkcjonariusz SG z takimi uprawnieniami się zjawi . A tak ogólnie w SG pracują naprawdę fajni ludzie , przynajmniej tam gdzie ja się zjawiam i lepiej być dla nich miłym - oni odpłacają tym samym .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie