Skocz do zawartości
  • 0

manometr czołgowy francuski jaki ?


Landszaft

Pytanie

Witam . Będąc ostatnio na wykopkach wysadzenia 2 czołgów wśród bardzo wielu elementów pancernych odnalazłem 2 zegary z czołgu. Jeden już udało mi się rozebrać i wyczyścić . niestety kompletnie nie wiem do czego on mógł być co wskazywał i jaka jest jego budowa. Feler w tym że w bagnie wyrdzewiały wszystkie stalowe elementy i detale . tak że brak jest tarczy wskaźniczej, szybki, wskazówek , mocowania wskazówek . mocowania od spodu . Uwagi - od dołu jest bagnet do mocowania chyba wężyka , nic się nie kręci , bagnet pełny stalowa trzpień mocowany do mosiężnej harmonijki" . na górze harmonijki jest wokół napis wytłoczony ( DC.1198 . DO.1117 . 15.11.35 O.R.9 ) z tego tylko rozszyfrowałem że wykonany 15 listopada 1935. Chromowane kólko przykręcane od góry się kręci , ale nie wiem czy nie przypadkiem dlatego że np jakaś podkładka czy sprężynka zgniła , bo kręci się bez celu. widać że manometr działał pod wpływem albo temperatury albo ciśnienia lub wyciskany był przez bagnet jakąś stalową linką prętem . bo harmonijka pracuje , unosi się i opada . harmonijka jest na stałe przylutowana do obudowy . tak że musiałem delikatnie wylutować ją z obudowy do wyczyszczenia . na innych zdjęciach widzimy manometr rozebrany na detale pierwsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie