Jump to content

WHITE'S DFX


siobak

Recommended Posts

Dyskryminację w dfx najłatwiej ustawić funkcją lock edit"
Wybierasz reject i jedziesz od -95 do np. -10 Przy -9 przestawiasz na accept i jedziesz do +95. Masz zaakceptowane wszystkie metale w przedziale wskazań od -9 do +95.
Ważne abyś po ustawieniu dyskryminacji opuścił tryb Block Edit- każda zmiana w tym trybie powoduje zmianę ustawień dyskryminacji.
Jak dyskryminacja jest ustawiona sprawdzisz w opcji edit. Przesuwanie pomiędzy numerami vdi pozwala sprawdzić co aktualnie jest accept a co reject. Wciśnięcie enter zmienia tu stan accept/reject tylko dla danego numeru vdi.
Wiele czynników może mieć wpływ na zasięg detektora. 5 groszy na 27 cm dla dfx-a jest wydaje mi się dobrym wynikiem a przynajmniej bardzo zbliżonym do max. możliwości tego detektora.
Tak, jak napisał Kol. Thomson- instrukcja obsługi w wypadku tego detektora to konieczność. Nie jest to detektor typu włącz i szukaj.
Pozdrawiam.
Link to comment
Share on other sites

z dyskryminacją już się połapałem ,dopiero go poznaje sprzęt ale w brew pozorom (pomimo braku instrukcji PL) przeglądając wiele ustawień tych USA i od nas i fuul opinii... to ,prosty wykrywacz dla prostych ludzi i wymagający dla wymagających ludzi
część ustawień ustawiamy pod siebie" -to co stałe i się nie zmienia ,prędkość przemiatania ,tony... potem tylko to co chcemy szukać ,kolor ,metal lub coś po środku i tasę :-))) na miejscu przestawiamy tylko z AC DC PG w zależności od gleby , i po krzyku :-)))
Link to comment
Share on other sites

Nooo to widzę że Kolega szybko ogarnął sprzęt. Gratuluję- mi się zeszło znacznie dłużej. Tak na poważnie,to nie zgodzę się z Kolegą odnośnie tego, co Kolega napisał. Ten wykrywacz naprawdę wymaga dobrego poznania i wielu godzin spędzonych w terenie. W przeciwnym wypadku pozostanie Kolega przy tych 27cm. na 5 groszy ;). Naprawdę zakup instrukcji do tego detektora to w moim odczuciu konieczność. Zrobi Kolega, jak będzie uważał.
Pozdrawiam.
Link to comment
Share on other sites

Tak.Tyle że Kolega siobak pisał o zasięgu na te 5 groszy w powietrzu, a nie w gruncie, a jak wiadomo
pomiedzy zasięgiem w powietrzu a tym w gruncie jest spora różnica nawet dla gleby piaszczystej.
Pozdrawiam.
Link to comment
Share on other sites

Cześć. Skąd wiadomo? Z tym zasięgiem bywa rozmaicie. Generalnie wiadomym jest, że przy tego typu detektorach poszukiwania przeprowadza się w ośrodku do którego dostrajamy się. A, że dostroić DFX'a do poszukiwań w powietrzu raczej nie sposób, to i efekty mogą być rozmaite. Stety albo niestety grunt, w którym zalegają pewne rzeczy może rozczarowywać również pozytywnie. A sprawdzanie zasięgu w powietrzu ma sens iście armandzki".
No chyba, że będziemy testować bramki z jakiegoś marketu.

Pozdroofki

IdeL
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information