Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

cezar81

Ekstremalnie długa 50-cio metrowa flaga zawiśnie na latarni morskiej!

Recommended Posts

Do uszycia biało-czerwonej flagi użyto 300 metrów kwadratowych materiału. Przez 18 godzin krawcowe nieustannie zszywały ze sobą białą i czerwoną tkaninę. Flaga zawiśnie 2 maja na najwyższej w Europie ceglanej latarni morskiej w Świnoujściu. W organizację przedsięwzięcia intensywnie zaangażowała się Świnoujska Organizacja Turystyczna.
Uszycie tak długiej flagi narodowej to spore wyzwanie dla krawców. Zadania podjęła się pracownia krawiecka Ewy Nowakowskiej przy ul. Konstytucji 3 Maja w Świnoujściu.

Tak dużego zamówienia jeszcze nie mieliśmy. Lecz takie wyzwania nie są nam straszne. W przeszłości szyliśmy już sporo flag. Choćby te rozwieszone na ulicznych latarniach, przypominające kibicom o zbliżających się meczach Floty Świnoujście – mówi Ewa Nowakowska, krawcowa.

Na pomysł uszycia tak olbrzymiej flagi wpadli członkowie Stowarzyszenia Miłośników Latarń Morskich. W ten sposób chcą uczcić Dzień Flagi Rzeczpospolitej, który przypada 2 maja.

To będzie najdłuższa wisząca flaga w Polsce. Szyto oczywiście dłuższe flagi, lecz nigdzie ich nie wieszano. Nasza będzie dumnie łopotać na wietrze z najwyższej w Europie ceglanej latarni morskiej – zdradza Piotr Piwowarczyk, prezes ŚOT. - Załogi wszystkich statków wpływających do portu zobaczą naszą narodową flagę – dodaje. Będzie ją także widać z plaży i nabrzeży portowych.

Po uszyciu, 50-metrową flagę będzie trzeba odpowiednio złożyć. Pomoże w tym młodzież z Gimnazjum Publicznego przy ulicy Witosa. Kolejnym etapem operacji będzie przetransportowanie biało-czerwonej na sam szczyt latarni morskiej. - Śmiałek pokona ponad 300 schodów. Większość z nich jest stroma i kręta - mówi Piotr Piwowarczyk.

Flaga narodowa zostanie wciągnięta na latarnię przy dźwiękach hymnu punktualnie o godzinie 12. Mieszkańcy będą mogli uczestniczyć w wydarzeniu. Chętnych zawiezie specjalny autobus, który ruszy spod dworca PKS o godz. 11.15. Dla uczestników przygotowano biało-czerwone flagi i słodki poczęstunek.

http://www.iswinoujscie.pl/artykuly/31393/

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kolega pisał wypity"? Jaki lansik? Na polską flagę? I co ma konserwa do tego??

Chyba, że kolega z tych co to w latach 70 przypominali sobie o dziadku w Wehrmachcie, wtedy polska flaga rzeczywiście może kłuć w oczy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Próba zawieszenia Flagi Polskiej na najwyższej na polskim wybrzeżu Bałtyku i jednej z najwyższych w Europie oraz najwyższej na świecie zbudowanej z cegły latarni morskiej w Świnoujściu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

O godz. 9 z pomocą Balonu Widokowego RMF wzniósł swoją wielką flagę na wysokość 152 metrów.
Robi wrażenie !

Share this post


Link to post
Share on other sites
Najdłuższa flaga w Polsce 180 metrów .http://krakow.gazeta.pl/krakow/51,35798,15891825.html?i=4

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie taka znowu wąska . Ma 6.5 m. szerokości , i waży 150 kg. Choć przy tej długości ..... .

Share this post


Link to post
Share on other sites×
×
  • Create New...

Important Information