Jump to content

Radzieckie wraki


Recommended Posts

Witam szanowne grono czy ma ktos jakies informacje na temat działan lotnictwa radzieckiego ewentualnych strat,zestrzelen w okolicach Włostowa, Okaliny,Malice,Meczyce za kazdą informacje bede wdzieczny pozdrawiam Sebson.
Link to comment
Share on other sites

Załóżmy, że ktoś coś wie :D

Podstawy są tutaj: http://dws.org.pl/viewtopic.php?f=2&t=132000&sid=f0564037d984f6e8275f3f14a41b8f20&start=0
Jeśli to mało, skorzystaj z instrukcji wysłanej ci właśnie na priv.

Swoją drogą, mogłeś sobie wybrać mniej ruchliwy rejon, cokolwiek tam masz, byłoby łatwiej zidentyfikować :D
A tak w ogóle, piszę dzięki Nadwojciechowi, który wskazał mi ten wątek polecając.
Link to comment
Share on other sites

Witam kolegów przyłacze sie, chodzi dokładniej o Malice Męczennice, przebiegała tam linia frontu w 44, z linka który kolega podesłał wyczytałem tylko o He 111 który był gdzieś prawdopodobnie w okolicach opatowa, i raczej nie o niego chodzi, chodzi o maszyny radzieckie, prawdopodobnie ił 2 w tej okolicy.
Link to comment
Share on other sites

sebson, trochę to trwało ale najlepszy fachowiec w temacie postara Ci się pomóc jak widać. Trzymam kciuki bo te okolicę również mnie bardzo interesują tyle że na razie utknąłem z tematem na zachód od Opatowa i na razie brakuję mi czasu żeby to ruszyć dalej.
Link to comment
Share on other sites

Witam!!!

Kiedyś miałem informację o tym Heinklu ... tak sądzę :) Dziadzio pokazał to miejsce mojemu bratu z 15 lat temu i na następny dzień byłem tam ale bez pomocy technicznych. Z relacji dziadzi był to niemiecki dwusilnikowiec i chyba nawet Heinkel padło z jego ust :) Byłem tam ostatnio żeby sobie przypomnieć teren, rozpoznać i pospacerować ale było to w zimie i już nie miałem pewności. Rejon na wschód od Opatowa.

P.S. Taka ciekawostka. Kolega Piters na dws podaje nazwę Adamów jako miejsce zestrzelenia Heinkla a tak się nazywa pierwsza wioska na wschód od Opatowa :) Sądzę jednak że Niemiec podałby Opatów bo wioska to mała i mało zacna (mam nadzieję że nie ma tu nikogo z Adamowa ) :)

Z poważaniem vonadamski
Link to comment
Share on other sites

Tak od strzału to raczej nic tam nie widzę (jeżeli chodzi o He 111). Natomiast na kopanie w zasobach chwilowo nie mam czasu - na wschód od od Opatowa wraków będzie sporo.
Zresztą, dane które przedstawiłeś nie są zbyt mocne. Z całym szacunkiem do dziadka, ale do takich ustaleń nie wiadomo na czym opartych trzeba podchodzić ostrożnie.
Zrobimy tak: spróbuj się dowiedzieć co to za samolot plus jakieś szczegóły dotyczące zdarzenia (czy na pewno niemiecki, kiedy to mniej więcej było, co mu się stało) a wtedy ja pogrzebię za resztą.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information