Skocz do zawartości

Akumulatorki do wykrywacza


Rekomendowane odpowiedzi

Napisano
Witam
Potrzebuję rady na temat akumulatorków. Rozważam nad:
8x SANYO XX ENELOOP 2500mAh 106zł
8x GP R6 AA 2700mAh 75zł
Co polecacie, może inną alternatywę ?
Tyle tych tematów i tak duży wybór, że prawdę mówiąc to pogubiłem się.
Akumulatorki do gti 2500.
Napisano
powiem ci że zachwalają eneloopy i to bardzo natomiast ja kupiłem te gp dałem chyba 70zł z przesyłką jakoś nie narzekam
na moje oko lepiej się GP opłaca za 100 masz 2 komplety :)
Napisano
Witam.Ważne jest zasilenie nominalne wykrywki,bo jak wiadomo jedno aku to 1,2v im więcej ich w układzie szeregowym pracuje tym większy spadek napięcia.Na rynku pojawiły się akumulatory NiZn o napięciu 1,6v,więcej informacji można zaczerpnąć z strony conrad.Sam przymierzam się do ich zakupu.
Napisano
te eneloopy to są XX 2550.2400mAh to minimalna pojemność gwarantowana przez producenta.
Tak więc teraz Varta Pro R2U R6 AA 2600mAh z gwarantowaną pojemnością 2600mAh i max 2800mAh wysunęła się przed eneloopa:)
Napisano
Tu nie chodzi o pojemność dlatego napisałem minimalną. Podczas rozładowywania eneloopa w ładowarce procesorowej dokładnie widać o co chodzi ;) ...mianowicie napięcie 1,2V trzyma do ostatnich tchnień przed zupełnym padnięciem.
Napisano
Varta to technologia podobna jak Sanyo więc 200mAh więcej robi różnicę to przynajmniej jedna godzina pracy wykrywacza na komplecie aku.
Napisano
Niestety nie będę wypowiadał się na temat Varty ponieważ nie miałem z nimi do czynienia .. ale być może tak jest jak kolega pisze.

Zdrów!
  • 9 months later...
Napisano
Odkopię temat z pewnym problemem, mam akumulatorki GP 2,700 w sumie używane około 6 miesięcy, ładowane dosłownie ze 4 razy bo mało co chodzę z wykrywaczem. Trzymały w sumie długo bo 4-5 wypadów po 4-6h dawały radę bez ładowania. Wyrywka stała dość długo nieużywana, ostatnimi czasy pojechałem w teren jakieś 2h i wykrywacz padł (nie były ładowane dłuższy czas, były po kilku wypadach) więc w sumie mnie to nie zdziwiło. Wczoraj podłączyłem je do ładowania i zaskoczył mnie czas w jakim się teoretycznie naładowały, około 4-5h a wcześniej potrzebna była cała noc. Dzisiaj 30 minut i amba fatima prondu nima, argo pokazywał 10% po chwili spadło do 0 i przestał normalnie funkcjonować. Dziwne jest to dla mnie, żeby akumulatorki tak szybko się zużyły. Może być wina ładowarki czy tego, że leżały ze 2 miesiące nie ładowane ?
Napisano
mogły się uszkodzić z powodu długiego nieużywania

http://edu.warsztatyfotograficzne.pl/dluzsze-zycie-akumulator-czyli-wszystko-o-zasilaniu-aparatow-152-artykuly/
Napisano
Ja nie mam dobrych doświadczeń z eksploatacją GP2700 w Rutusie. Jeden prawdopodobnie był ' walnięty ' od nowości, dwa ' zdechły ' w drugim sezonie eksploatacji, też tak ' nie do końca '...
Napisano
Co do artykułu od kolegi Timoglok, to bardzo się nie zgadzam z efekt pamięci akumulatora NI-MH" bo nie występuje.
Akumulatorki Ni-MH źle znoszą rozładowanie poniżej 0,9V-może nastąpić trwałe uszkodzenie ogniw.
Kriczer postaraj się kilkukrotnie ładować i rozładować te twoje ogniwa a jeśli masz ładowarkę BC-... lub podobną to włącz funkcję odświeżania.
Napisano
Ważne jest jaką ładowarką ładuje się te akumulatorki.Tu nie należy oszczędzać,najlepiej użyć takiej która w sposób ścisły kontroluje cały proces ładowania oraz posiada inne przydatne funkcje jak rozładowanie ,konserwacja itp.Zainteresowanych zakupem mogę polecić stronę conrad jest tam parę modeli które spełniają wymienione wymagania.Czy akumulatory ni-mh nie posiadają w żadnym stopniu efektu pamięci-jak widać kwestia sporna,ale każdy ma swoje zdanie.Ja się nie zgadzam.Osobiście życzyłbym sobie aby jakiś znany producent wykrywek zastąpił baterie,innym popularnym ogniwem np.18650 w technologi Li-ion.
Napisano
Podaj tą stronę.
Lepszych niż czarne Eneloopy Pro akumulatorków AA nie znajdziesz, ewentualnie odpowiedniki innych firm.
Co do ogniwa 18650 zgadzam się - w tym kierunku zmierza przyszłość aku, jednak nie dostaniesz ich od ręki w powszechnej sprzedaży, paluszki AA zaś są ogólnodostępne.
Napisano
Ja swoje GP2700 / 2300 od nowości traktowałem mikroprocesorową ładowarką GP. Nawet robiłem im ręcznie dodatkowe formatowanie (ładowarka GP tego nie umie). One już po prostu tak mają.

Ja, używając różnych standardowych aku NiHM efektu pamięciowego nie zauważyłem.
Napisano
http://www.hurt.com.pl/?p=bw_bat_acc tutaj takie skromne kompendium wiedzy, to prawda że efekt pamięci w Ni-MH to kwestia sporna (min. za źródłem eneloop obecnie Panasonic) twierdzę, że można Ni-MH ładować w dowolnym momencie, bezsporne są natomiast przyczyny uszkodzeń ogniw:chemiczne rozpuszczanie katody, naturalny rozpad anody, zanieczyszczenie anody. Zjawisko samowyładowania ogniw powoduje zanieczyszczenie anody przez sole kryształów nieorganicznych, które z powodzeniem można rozbi ładowarką impulsową tzw funkcją Refresh.
W artykule podanym prez kol. timoglok ekspert" myli zasadnicze pojęcia akumulator-bateria i napięcie ogniw nominalne 1,25V- niewystępujące.
Obecnie ładowarką na topie jest NC-1000
Napisano
Dla zainteresowanych nabyciem ładowarki polecam zapoznać się z tą ofertą: http://www.conrad.pl/%C5%81adowarki-do-akumulator%C3%B3w-AA-i-AAA.htm?websale8=conrad&ci=SHOP_AREA_14719_0502110
Napisano
Podłączyłem je do ładowania wczoraj, odnoszę wrażenie, że ładowały się trochę dłużej niżeli wcześniej. Nie mam niestety czasu teraz przetestować jak zachowają się podczas użycia.Ładowarka energizer ale nic więcej o niej nie powiem bo nie wiem, ot budowa cepa zielona dioda i nic więcej, akumulatorki właśnie energizera wytrzymały ponad 2 lata ładowania nią także chyba nie jest to wina ładowarki. W piątek postaram się przetestować akumulatorki czy nadal tak szybko padają po naładowaniu.

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie