Skocz do zawartości
  • 0

Naszyjnik z Tajemniczymi Znakami ...


Kranik25

Pytanie

Witam. To mój pierwszy post na tym forum. Przeczytałem dokładnie regulamin i mam nadzieję, że wszystko robię dobrze. Szkoda, że mogę dodać tylko jedno zdjęcie.
Jakiś czas temu wykopałem to i nie daje mi to spokojnie spać. Nie mam pojęcia co to jest i co jest na tym napisane, w jakim to może być języku i ile to może mieć lat. Mam jeszcze zdjęcie drugiej strony, może potem dodam, ale teraz gdy rozpoczynam nowy temat nie mogę dodać więcej.
Czytam to forum dość często i wiem, że są tutaj prawdziwi eksperci, którzy mają potężna wiedzę historyczną. Dziękuję wam bardzo za pomoc z góry !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy dobrze dedukuję, ale widzę pewne podobieństwo pomiędzy pismem z Twojego przedmiotu, a pismem z ulotki/gry którą kiedyś próbował zidentyfikować kolega bjar. Zerknij w tym wątku:

http://odkrywca.pl/pokaz_watek.php?id=677985#1650292
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, to może być faktycznie jakiś język wschodu. Mongolski lub pokrewny a czy da się określić w jakiś sposób wiek znaleziska ? Czy to ma 50 lat, 200 czy 2 tys ? W sumie ciekawe co robili Mongołowie w Londynie.
Może znajdzie się ktoś jeszcze, kto potrafiłby na podstawie zdjęć powiedzieć coś więcej na ten temat. Pzdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. To mój pierwszy post na tym forum. Przeczytałem dokładnie regulamin i mam nadzieję, że wszystko robię dobrze. Szkoda, że mogę dodać tylko jedno zdjęcie.
Jakiś czas temu wykopałem to i nie daje mi to spokojnie spać. Nie mam pojęcia co to jest i co jest na tym napisane, w jakim to może być języku i ile to może mieć lat. Mam jeszcze zdjęcie drugiej strony, może potem dodam, ale teraz gdy rozpoczynam nowy temat nie mogę dodać więcej.
Czytam to forum dość często i wiem, że są tutaj prawdziwi eksperci, którzy mają potężna wiedzę historyczną. Dziękuję wam bardzo za pomoc z góry !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie, to zawsze jakiś trop. Być może powinno być mi głupio z racji niewiedzy, ale to co napisałeś wydaje mi się trochę dla mnie dziwne. W internecie nic nie znalazłem na ten temat, po co ktoś miałby zbierać łzy i to w przeszłości ? Pzdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. W poprzednim poście, dodałem kolejne zdjęcie, ale chyba Pan moderator jeszcze nie zaakceptował, także powinno się pojawić wkrótce. Tutaj dodaję, 3 zdjęcie dla porównania skali. Zdjęcie co prawda pod kątem, ale mniej więcej widać jaka to wielkość. Zgodnie ze wskazówkami dodaję, że znalazłem to w okolicach Londynu. Dzięki. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po coś pewno zbierał:
Na terenie Słowiańszczyzny zbierano do łzawnicy łzy żałobników.
W starozytności przechowywano w fiolkach wonnosci grobowe i również łzy/ pojemniczki wkładano do grobu.
W pismie Sw jest mowa o zbieraniu, liczeniu łez sprawiedliwych do bukłaka.
A to jest zapewne fiolka na wonności.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie