Skocz do zawartości

Kolekcje Klamer vol.XVIII


huk 100

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 530
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

spartan200 fajne klamerki - wracając do tego co napisałeś to weź pod uwagę wielu producentów którzy je produkowali ,matryce troszkę się różniły szczegółami(a proszę pamiętać że taki wytwórca posiadał od kilku do kilkunastu maszyn na których tłukł klamry) i nie jest to odosobniony przypadek choć nie mam w kolekcji takiej akurat jak ty ale te które ja mam ,różnią się nie tylko szczegółami takimi jak krzyż ,głowy law ,koronami szachownicą ale też wielkością (ta po prawej)całego herbu i głębokości tłoczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie, ta po prawej ietypowa" to chyba normalne jest że klamry tego samego typu często różnią się szczegółami. Może na popularnych Austro-węgierskich jeszcze nie jest to tak częste. Ale na carskich Rosyjskich to dopiero widać mnogość producentów. Mam tylko kilka najpopularniejszych piechoty ale za to każda ma inny wzór orła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z carskimi to jeszcze inna para kaloszy :) tam producenci starali się aby ich produkt odróżniał się od innych producentów :)

tu masz faje wstęgi drugich takich na razie nie widziałem -ale zapewne są w innych kolekcjach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hech, no ja klamry akurat z taka wstęgą nie mam, mam natomiast egzemplarz gdzie wizerunek orła trochę chyba projektantowi się nie udał, chodzi min. o hmm przesadnie rozwarte dzioby dwugłowego orła :) Przyznam że wcześniej nie przyglądałem się tak carskim klamrom a to jak widzę ciekawy temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze widać u ciebie strukturę materiału na powierzchni klamry ,ten pokrowiec jak piszesz to nic innego jak najprostszy sposób pozbawienia klamry refleksów świetlnych które mogły zwrócić uwagę przeciwnika i stać się dobrym odniesieniem do celu jedni stosowali materiał inni farbę -pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Witam
Ostatnio wykopałem taką klamrę , zastanawia mnie to że nakladka jest pomalowana" na kolor złoty.
Szukałem w necie ale nie znalazłem takiej . Przeważnie nakładka jest mosieżna lub alpakowa, ale malowanej na złoto dodatkowo nie spotkałem się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie