Skocz do zawartości

Pocisk 7,62 cm


dropek81

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ok 2 tygodnie temu wyczyściłem szczotką na wiertarce pocisk odłamkowy 76,2 mm po czym wsadziłem go w oryginalną łuskę. Dzisiaj po wyciągnięciu zauważyłem 2 spore ogniska rdzy na spodzie i po boku pocisku. Czeka mnie kolejny raz szczotka przeczuwam :/ . A po ponownym dokładnym wyczyszczeniu czym najlepiej odtłuścić i zabezpieczyć pocisk ? tak aby nic nie stało się z nim po włożeniu w łuskę ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym rozwiązaniem będzie wosk pszczeli.
Rozpuszczasz w rozpuszczalniku, nakładasz pędzlem, czekasz aż rozpuszczalnik wyparuje i wsadzasz pocisk w łuskę.Mam tak zakonserwowane kilka rzeczy i nic do tej pory mi nie rdzewieje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol dropek81 -ranisz mi serce !!! Przecież nie od dzisiaj jesteś na tym forum i wiesz jak działa szukajka. O takiej konsterwacji napisano tu już chyba wszystko. Poczytaj proszę najpierw a dopiero potem zadawaj idiotyczne pytania. Najlepiej pomaluj Hammeritem :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może lepiej palaloid (chociaż oczywiście będą koszty tego). Jak już musisz malować, to zadbaj o to, by nie był to połysk.
Ale w zasadzie to nie napisałeś, czy chcesz zabezpieczać całość tym lakierem, czy tylko to, co jest w środku łuski. Jeśli tylko to, czego nie widać, to ja bym to posmarował wazeliną techniczną i zostawił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję najpierw przeczytanie pozycji Janusz Sękowski konserwacja broni białej z elementami bronioznawstwa" - jest tam min dział czym NIE NALEŻY konstrwować/zabezpieczać fantów. Wymieniono tam również lakiery (w tym nitro)Napradę doskonała pozycja zawiejąca dużo wiedzi i informacjo konserwcji wszelkiej maści metali, skóry , drewna, rogu,kości itd itp(wykorzystywana również w niektórych muzeach w których nie ma profesjonalnych konsrewarorów)
No ale jak to u nas patenciarze" z octem, colą itp Rulez!:(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie