Skocz do zawartości

Co warto zwiedzić na MRU?


tomen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wybieram się tego lata z synem na MRU. Góra na dwa dni. Czy ktoś może mi polecić miejsca warte zwiedzenia? Co lepsze? Pniewo, czy pętla Boryszyńska? Jakie obiekty naziemne warto koniecznie zobaczyć? Proszę o dokładne lokalizacje (tzn. nazwa, miejscowość). Szukałem w necie, ale informacje nie są zbyt precyzyjne. Dlatego proszę o pomoc. To dla mnie ważne ze względu na syna. Z góry dziękuję za pomoc znawcom tematu. Pozdrawiam wszystkich Odkrywców". Tomasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Synek? :-)
Świerzy maturzysta, więc pozostańmy przy nomenklaturze: syn.
Mam tylko dwa dni i nie wiem czy da się to tak rozplanować by wszystko zobaczyć. Dlatego proszę o pomoc.
Zapomniałem dodać znak zapytania w tytule postu. Da się to jakoś naprawić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedź do Pniew, do Boryszyna, odwiedź sobie Kęszycę Leśną - stara Radziecka baza wojskowa - chyba jeszcze można odwiedzić kino
Zerknij na Ludendorfa
http://wikimapia.org/3307599/pl/Grupa-warowna-LUDENDORFF


i na Schilla

http://wikimapia.org/#lang=pl&lat=52.436548&lon=15.461540&z=13&m=b&v=8&tag=46520&search=schill


Zerknijcie na obiekt 724 jeśli chcecie się pokusić samemu połazić pod ziemią - może będzie otwarty.
Puść się samochodem wzdłuż tzw unkrówki" - czyli drogi z Pniew do Kęszycy - po drodze będzie kilka ciekawych obiektów do zobaczenia.


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora woytas 23:02 25-07-2013
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję.
Czyli Pniewo i Boryszyn tak?
Na dzikie" zwiedzanie podziemi nie jestem przygotowany i nie mam doświadczenia (praktyki).
Więc nie będę się wygłupiał i ryzykował.
Oczekuję jeszcze na wskazanie jakichś fajnych naziemnych obiektów do obejrzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz wielkie dzięki dla Adminów i dla Ciebie Piotr.
Na tej unkrówce" jest jakieś oznakowanie? Czy trzeba się rozglądać i być czujnym jak ważka?
A może ktoś ma jakąś mapkę z rozmieszczeniem obiektów?
To by wiele uprościło.
I jeszcze jedno.
Czy ktoś może polecić jakieś miejsce, gdzie można przespać się w samochodzie. Marzę o miejscu nad wodą.

p.s.
w sierpniu lub we wrześniu dni już nie są tak długie,
a ja bym tam spędził cały rok, ale kasa, misiu, kasa i cholerna praca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za niewielkie pieniądze znajdziesz kwaterę w Wysokiej - popytaj w sklepie albo u sołtysowej - koło przystanku. Nie warto gnieść się w samochodzie.
A mapę tzw gołębia" kupisz też w sklepie (taniej) ewentualnie w Muzeum w Pniewach (drożej).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj takiej mapy - chyba najlepsza do tej pory. Na unkrówce" uważaj jedynie na traktory i pędzące krowy :)
Aby na nią wjechać - skręcasz w prawo za 717 (jadąc od Kaławy) i śmigasz równolegle do zębów smoka. Cały czas po prawej stronie masz obiekty, które warto zobaczyć - PZW i obruki"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem jeszcze kiedy.
Zależy od roboty.
Co do hardcoru (cokolwiek przez to rozumiemy?), to końcówka lat 80-tych.
Teraz jestem statecznym ojcem i mężem.
I muszę dawać dobry przykład.
Szczególnie młodzieży.
Mój rocznik to 68 ubiegłego stulecia.
Cieszę się, że udało mi się zaszczepić patriotyzm i zainteresowanie historią II WŚ u mego syna.
Bo to chyba ważne jest?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeśli się spotkamy, to ja nie wymiękam.
Mój znak rozpoznawczy to granatowa Dacia Doker z rejestracją PŚR. Ale tak w ogóle jestem z Gdańska.
I jeśli Jesteście doświadczonymi unkrowcami".
Pisząc o hardkorze miałem na myśli raczej spotkania z milicją obywatelską w końcówce lat 80-tych.
Wtedy nawet nie wiedziałem, że istnieje coś takiego jak MRU.
Bo skąd miałem wiedzieć?
Wtedy były tylko Westerplatte i Wał Pomorski.
Nie wiedziałem nawet o tak pięknych polskich bunkrach na Helu. Choć to zut beretem" ode mnie.
Ech. Dużo straciłem.
Bo podróże kiedyś były tanie.
Plecak, namiot i śpiworek.
Wszystko stało otworem. Oprócz sowieckich baz oczywiście.
Ale i o nich nie wiedziałem. Bo skąd?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w wysokiej wjedz na dzika plaze zaraz przy starym lagrze spytaj miejscowych 400 metrow droga przez las miejsce idealne do spania w aucie 2 metry do jeziora brak ludzi i nawet wykapac sie mozna stary lager to tez dobra miejscowka pod wykrywke stary kaławiak ci to mowi pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od 875 na północy (skrzyżowanie 3 z 133) dalej Ludendorff i sukcesywnie ciągnij na południe.
Most w Starym Dworku - Moltke - Schil - 743 - Kęszyca -Odcinek centralny( 724 - Pniewo - Boryszyn) - 701 - Lubrza - Ołobok .
Do zrobienia w dwa dni bo dosyć dobrze dostępne i w zasadzie w miarę reprezentatywne.

Jeśli nie będzie mokro to w zasadzie nie musisz się bać dróg gruntowych, choć ja nie mam tego problemy bo śmigamy terenowymi :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Królestwo za jakąś schematyczną mapkę.
Tą właściwą kupię na miejscu.
Ale cholernie nie lubię jechać gdzieś bez chociażby drobnego planu działania.
Czy ktoś jeszcze może coś dodać?
Help.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mapę kupię obowiązkowo. Uwielbiam mapy. Tylko nie lubię wypraw w ciemno. Wolę wiedzieć gdzie, co i jak. Zawsze muszę mieć plan A, B i C. :-D Niestety GPS-a nie mam. Michał jak będę miał zaklepany termin to się odezwę, jeśli nie przeszkadza Ci mój podeszły wiek :-). Jeśli Będziecie kiedyś w moich okolicach tzn. na Helu, to polecam taką mapkę (zdjęcie)do nabycia w muzeum w byłej baterii Schleswig-Holstein na Helu. Ok. 9 zł. A Tobie Woytas przeskanuję jeszcze takie wydawnictwo, które popełnił Urząd Miasta Gdyni, dotyczące 11 Baterii Artylerii Stałej w Gdyni-Redłowie. Bateria powojenna, ale stanowiska zbudowane na wzór Baterii Laskowskiego. No i piękne widoki z redłowskiego klifu. Jedno z nich spadło z urwiska, więc można obejrzeć wszystkie szczegóły. Wydawnictwo bezpłatne, więc chyba Będziesz mógł tu gdzieś na forum przedstawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie