Skocz do zawartości
  • 0

Łuski


Sniper 1939

Pytanie

4 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, poniżej zamieszczam to co udało mi sie znaleźć.

1. P334 XIII 18 40 - 7.92x57 Mauser Man(r?)sfeld Metallwarenfabrik AG Rothenburg dalej nie wiem
2. nop 59 44 St+ - ?
3. wg St+ 44 43 - 7.92x57 MauserHugo Schneider
AG Altenburg łuska stalowa wzmocniona rok 44 43 partia (chyba:)
4. wg St+ 44 40 - 7.92x57 MauserHugo Schneider
AG Altenburg łuska stalowa wzmocniona rok 44 partia 40 (lub odwrotnie nie jestem pewinen)

5. eba St+ 40 44 - ?
6. nop St+ 62 44 - ?
7. eba St+ 43 44 - ?
8. hic St+ 37 44 - 7.92x57 Mauser Zieh und Stanzwerk GmbH Shleusingen łuska stalowa wzmocniona z jednym kanalem zaplonowym 37 prtia rok 1944
pozdrawiam
Jadzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eba - Scharfenberg u. Teubert GmbH, Metallwarenfabrik, Breitungen
Przypuszczam, że obie z 44 roku a 40 i 43 to serie (jeśli są na 6h, a 44 na 9 - eba jest na 12)
P 120 - Dynamit Nobel AG Hannower - Empelde, 16 seria z 35 roku.
P 334 - Mansfeld Metallwarenfabrik AG Rothenburg, seria 18 z 1940 r., rzymskie to numer zakładu galwanizacyjnego - gdzieś w necie są na polskiej stronce, ale nie pamiętam gdzie. Trzeba poszukać, ale na którejś polecanej już na forum, bo tak ją znalazłem.
Pozdrawiam - MK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba nie tam, ale dobra strona.
http://www.jaro5.republika.pl/
Wejdź na NIEMCY > Sposób znakowania.
Wyjaśnia wiele.
Np. do tego z galwanizacją: oznaczenie łusek bimetalowych produkowanych od lat 30-tych miało postać trójczłonowego kodu materiałowego składającego się z cyfry rzymskiej (dostawca stali na łuskę), litery lub liter (zakład galwanizacyjny) oraz cyfry arabskiej (symbol stopu stali uzytej do produkcji łuski) np. Xf1"
Pozdrawiam i polecam stronę. Kiedyś zrobię podobną :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie