Skocz do zawartości

Stary obraz


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!Jakiś czas temu przeglądając oferty sprzedaży różnej maści znalezisk strychowych,natrafiłem na ofertę z powyższym obrazem.Stan jak widać, pozbawiony blejtramu, przez lata zwinięty w rulon przeleżał w wilgotnym środowisku starego strychu.Ofert kupna nie było zapewne z powodu jego uszkodzeń.Jednak jakoś strasznie mi się spodobał.Urywek starego miasta,jakiś taki klimatyczny.Dokonałem zakupu.Kiedy już dotarł do mnie rozpocząłem prostowanie,co nie było łatwe z uwagi na lata w jakich pozostawał zwinięty.Kiedy już przestał się zwijać, zająłem się rozszyfrowywaniem sygnatury...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Hans jest widoczne więc mam już imię.Tyle,że Hansów jak za przeproszeniem psów".Pierwsza litera nazwiska C lub G,może O,druga e,trzecia n,może h,może.Zajęło mi to trochę, rozpocząłem poszukiwania Hansów-malarzy.Okazało się,że Hansów- malarzy też jak....W końcu gdzieś tam pośród dziesiątek artystów mam Hans Genehr.Rzut oka na twórczość tego malarza,wybór obrazów prawie żaden,w wikipedii jest jeden ujęty na starej pocztówce,porównanie sygnatury,tak to jest to!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obrazy jak widać nie są identyczne,ten mój jest odrobinę wcześniejszy.W tym czasie zdążyło urosnąć drzewko po prawej stronie obrazu,ktoś postawił płotek i w kościelnym dachu ktoś zrobił wyjście na dach.Byłem ciekaw,gdzie też ten artysta tworzył więc zaglądam do sieci
http://de.wikipedia.org/wiki/Hans_Genehr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrocław!Więc znowu poszukiwania za budowlami przedstawionymi na obrazie i w końcu mam,to jest to!!!Koledzy mieszkający we Wrocku pewnie kojarzą miejsce,ja tam nie byłem od 20 lat.W ten oto sposób stałem się posiadaczem obrazu Hansa Genehra,olej na płótnie,wym.82x62cm.Najfajniesze w tym wszystkim jest samo szukanie,nie zawsze z wykrywką jak widać.Pozostało mi jedynie zastanowić się jak go uratować,jego stan nie jest tragiczny,ale też nie najlepszy.Na fachową renowację mnie nie stać za bardzo.Dokupiłem już stary blejtram,który muszę dostosować do jego wymiarów.Może koledzy podpowiedzą,kto mógłby go naprawić w rozsądnych pieniążkach,szykuje już dla niego honorowe miejsce wśród moich obrazów.Pozdrawiam wszystkich!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli moderator pozwoli to dołączę adres stronki,gdzie można znaleźć kilka prac Hansa Genehra uchwyconych na pocztówkach z epoki,a przy okazji wiele innych ciekawych fotek związanych z Wrocławiem
http://dolny-slask.org.pl/
Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może by spróbować znaleźć zdolniejszego studenta z ASP albo wręcz podejść do jakiegoś wykładowcy na konsultacje i zapytać czy ludzie robią prace dyplomowe z konserwacji obrazów? Wtedy byłoby i dobrze, i za darmo.
Gratuluję zakupu i rozwiązania zagadki. Pozdrowienia z Wrocławia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Witam ponownie.Nie chciałem zakładać nowego wątku,kolejne znalezisko pasuje do tematu.Kilka dni temu pojechałem na jedną z lubelskich wiosek i tak od słowa do słowa z miejscowymi chłopakami,postawienie piwka,macie może coś starego,z chęcią odkupię itd.Trafiam do starego składziku na drzewo pamiętającego jeszcze ostatniego cara.Masa różności,w tym piękne biurko bedermayer stan agonia z biegającymi po nim kurami zabrałem;-)kolejno moździeż do ubijania przypraw,piękna fajansowa waza,popękana ale zabrałem;-)W pewnym momencie patrzę a na półce z której kury zrobiły sobie grzędę, obrazek.Ładny ale również zniszczony,na wszelki wypadek zabrałem.Koszt zakupów 0,7 litra plus dwa czteropaki.A teraz prezentacja obrazka,bo to w temacie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cz.Nowakowski Varsovie.Po powrocie do domu sprawdzam Czesłąw Nowakowski znany akwarelista, autor tryptyków z widokami Warszawy z przełomu XIX i XX wieku,notowany,aukcyjny.Nie wiedziałem,że malował portrety,a jednak.Stan nie najlepszy,ale cieszy,że uratowałem przed zniszczeniem kolejny kawałek historii malarstwa polskiego.A propos przedmiotów z drewutni,pytanie do tubylca skąd Panie macie takie przedmioty?"..a no Panie jak ruskie szli to Pan dziedzic ze dwora uciekł,a co zostało to ludziska porozbierali,było tego więcej ale większość do pieca poszło,przeca to stare i nic nie warte.Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję obrazu, faktycznie czasem trafi się perełka. Powinieneś go w miarę szybko zabezpieczyć, dodatkowo sprawdzić czy na płótnie i blejtramie nie zakorzenił się jakiś grzyb. W zasadzie na znanym portalu aukcyjnym jest wszystko potrzebne do zakonserwowania płótna (np. werniksy), a opisów w sieci pewnie nie brakuje.

Mi również udało się uratować stary obraz, oprawiłem go w ramę jak należy i zdobi pokój. Może ktoś jeszcze podzieli się podobnym odkryciem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Witam Wszystkich!Kolejna ciekawostka kupiona za niewielkie pieniążki.Wymiary 30cm x 45cm.Technika olej na płótnie.Kilkakrotnie werniksowany przez co wygląda strasznie,pozostał bardzo widoczny ślad po ramce,widocznie się komuś spodobała.Poza tym dwie dziury jak na zdjęciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zdjęcia są słabe i nie odzwierciedlają ładności obrazu.Tutaj mamy te drzewa,które mnie tak urzekły,może dojrzycie,naprawdę piękne.Niedawno usiadłem do niego a spokojnie" i zacząłem czyścić,delikatnie, chciałem koniecznie sprawdzić czy posiada sygnaturę.Po dłuższej chwili w prawym dolnym rogu coś się zaczęło pojawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc kolejny ciekawy malarz w mojej skromnej kolekcji
http://pl.wikipedia.org/wiki/Th%C3%A9odore_Rousseau
http://malarstwo.awardspace.info/malarzeed1f.php
a tutaj trochę jego prac.
http://www.google.pl/search?q=theodore+rousseau&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=43X8UqeGAYiUtQbdroDQBg&ved=0CAcQ_AUoAQ&biw=924&bih=421
Jak widać malował przede wszystkim takie właśnie leśne klimaty w lasach prowincji Fontianbleau we Francji.
Kto zna dobrego konserwatora, żeby go uratować, oczywiście niedrogiego?Pozdrawiam serdecznie!



Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Czlowieksniegu 09:19 13-02-2014

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka.Jeżeli będziecie przeglądać jego obrazy zauważcie,że praktycznie na każdym jest postać mężczyzny,kobiety dziecka,czasami widoczna,czasami ledwie widoczna,ale jest.Na jednym z galerii obrazów jest nawet ten sam człowieczek co na moim,jak odnajdę to wrzucę.Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie