Skocz do zawartości

Amunicja typu Lefaucheux i Flobert produkcji polskiej


Piotr J. Bochyński

Rekomendowane odpowiedzi

Zbieram informacje na temat amunicji typu Lefaucheux i Flobert produkcji polskiej (produkowanych na ziemiach polskich) przeznaczonej dla rewolwerów.

Generalnie potrzebuje pomocy w postaci zdjęć znakowań tego typu amunicji znajdowanej na obszarze ziem byłego zaboru rosyjskiego (pozostałe również).
Być może analiza znakowań i porównanie ich ze znakowaniami występującymi na Zachodzie i Wschodzie pozwoli wyodrębnić specyficzne znakowania które mogłyby uchodzić za polskie.

Interesuje mnie tu również znakowania amunicji z symbolami „BB” którymi miała posługiwać się firma K&J Bekker w Warszawie oraz znakowania mogące mieć powiązanie z firmą J. Stapfa (Warszawa).

Pozdrawiam: PJB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś, dawno temu była taka łuska na allegro i kupił ją chyba http://allegro.pl/show_user.php?search=landminer&search_scope=user, ale to 5 lat temu
Sam szukałem takiego oznaczenia, bo kiedyś taką widziałem, chyba pistoletowa, ale już nie pamiętam (zresztą była mocno uszkodzona).
Szukałem w necie, ale znalazłem tylko taką na aukcji nr 195143516
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie