Skocz do zawartości

Hełm


Miki97

Rekomendowane odpowiedzi

Ze skansolem się wstrzymaj. Zastosuj aceton, dość obficie nanoś pedzlem i przecieraj starą szczoteczką do zębów i delikatną watą stalową.
W 80% przypadkach idealnie rozpuściło późniejsze malowanie i nie naruszyło oryginalnej farby.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skansol jest to środek do zdejmowania powłok malarskich. Dostępny w marketach czy sklepach z farbami. Nanosząc pędzelkiem można to zrobić dość precyzyjnie. Ścierać szmatą i spłukiwać wodą. Wszystko w gumowych rękawiczkach. Uwaga na oczy i ubranie. Te same środki ostrożności tyczą acetonu, jest rakotwórczy. Spora szansa że rozpuści szczoteczkę do zębów. Można nasączyć szmatę rozpuszczalnikiem nitro (zdecydowanie mniej agresywny od acetonu) owinąć puszkę i całość szczelnie owinąć folią na kilkadziesiąd minut. Można wygotować w wodzie z proszkiem do prania, trzeba jednak mieć odpowiednio wielki garnek. Nie da się podać najlepszej metody nie znając rodzaju obcej farby, a to praktycznie zawsze niewiadoma. Trzeba próbować.
Wojtek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpuszczalnik działa skutecznie, jak nasączysz nim watę/bibułę, nałożysz na farbę, przykryjesz folią i dociśniesz workiem z piaskiem, tak na 10-15 minut. Jednak jest duże ryzyko że rozmiękczy się też oryginalna farba. Trzeba robić eksperymenty na małych partiach w mało widocznych miejscach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety rozpuszczalnik nie działa :/ Próbowałem też opalarką ale tylko trochę farby zeszło. Jutro mam zamiar wsadzić hełm do gara i wygotować go z proszkiem do prania tak jak pisał Cyrograf15. Gorzej jak to nie pomoże :/ a mam 2 hełmy do zrobienia i oby dwa są chyba w chromie z farbą, a rozpuszczalniki nie działają
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie