Skocz do zawartości

Chlebak wz. 26 (25) dobra replika


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Szukam dobrej repliki chlebaka wz. 26 - chodzi mi o taki wykonany od podstaw, nie interesują mnie przeróbki chlebaka czeskiego. Czy ktoś się zajmuję szyciem takich chlebaków? Ewentualnie czy posiada ktoś oryginał i mógłbym służyć wymiarami danych elementów?

Ogólnie moje poszukiwania tej części wyposażenia podyktowane są tym, że ma kobieta idzie w kierunku PWK, a wz. 33 chyba jest za nowoczesny wzorem dla tej formacji.

Za wszelkie rady i merytoryczną pomoc z góry dziękuję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Witaj!

Kolega pisze , że szuka dobrej repliki - czyli jak najwierniejszej oryginałowi. Uszycie samego chlebaka , który nie jest zbyt skomplikowany w konstrukcji, to połowa sukcesu. Największy problem to karabińczyki" paska nośnego (na fotce) .

Chyba wszystkie dostępne w obiegu kopie, repliki itp. na tym się wykładają. Przynajmniej ja nie widziałem żeby ktoś zrobił większą ilość replik chlebaków wz. 26 z takimi karabińczykami ( a nie z ersatzami nawet często ich nie przypominającymi).

Więc jeśli chcesz mieć dobrą replikę , a nie masz aż tak dużego parcia na wz. 26 rozważ późniejszy chlebak wz. 33, który jest już dość dobrze dopracowany przez naszych producentów.

Ot takie moje zdanie.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za cenną radę i na pewno masz racje, bo to rozsądne podejście do sytuacji. Tylko ja kolekcjonuje wyposażenie i umundurowanie WP II RP i moim nadrzędnym celem jest kolekcja wszystkich wariacji dotyczących żołnierza z tamtych lat...
Dlatego też chce kupić raz, a porządnie.
Pozdrawiam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idzie zamówić te haczyki,ale czy rynek będzie tak łaskawy, żeby zeszło 200-300 karabińczyków?
Póki co trzaskam chlebaki bez pasów nosnych,bo nie ma co się wygłupiać z pseudopaskami.
Na prezentowanym chlebaku są nabite rozklepywane nity, ktory wówczas do tego modelu nie stosowano, haki jakieś z ocynku demobil nie wiadomo skąd,może z czecha", tkanina wygląda na mięsistą i zbyt musztardową, powinna być zielono-szara,zbita, jak płótno żaglowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie