Jump to content

sygnatury wafenamt


Recommended Posts

Witam
Mam pytanie:
czy wyposażenie niemieckie wyprodukowane i przyjęte do służby
w okresie cesarskim [np. bagnet do mausera ,pistolet 08, itp]
które miały cesarskie sygnatury odbiorów tech. kontroli itp - a które były używane w okresie III rzeszy powinny mieć dodatkowo znaki odbioru wafenamt z tego okresu?
Czy np. bagnet który ma tylko pruskie bicia odbiorów tech. oznacza że nie był na wyposażeniu w czasie II wojny św. ponieważ brak na nim późniejszych stempli kontrolnych?

pozdrawiam
Link to comment
Share on other sites

Nie, nie zawsze, wachlarz II-wojennych przeróbek (jeśli chodzi o bagnety) jest bardzo szeroki - generalnie powinien być pooxydowany. Większość otrzymywała także hitlerowskie oznaczenia (numer, waffki rzadko). Zapewne były też egzemplarze które nie otrzymala zadnych dodatkowych oznaczen ani przeróbek, ale mysle ze to margines i mozemy sobie gdybać. Wstaw fotkę.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
W końcu ktoś podjął ten ciekawy temat.A moje pytanie w tej kwesti jest takie czy Wafki" sa jakoś przyporządkowane dla broni,sprzętu np motocykli albo pistoletów etc.Są na nich numery, litery i jak rozpoznac od czego jest Wafka jest jakis spis?Przykład: np WaFka od motocykla Victoria bita na silniku i na ramie jest przyporzadkowana dla danej fabryki to prawda?
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information