Skocz do zawartości

Fisher F75 hałasuje


Kreska

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano
Dopiero co kupiłem fishera i mam z nim problem, strasznie się wzbudza. Próbowałem przetestować go u siebie na działce (osiedle domków jednorodzinnych) i dopiero przestawał wariować jak zjechałem mu z czułością do 40-45. Do najbliższych kabli mam  jakieś 50m. Czy w lesie będzie tak samo?
Napisano
Dobre zasilanie jest bardzo ważne w tym czułym wykrywaczu. Sprawdz wtyke czy jest dobrze wpieta i czy nie dostała sie tam wilgoć.W lasach ten sprzet jest stabilny ja chodze prawie na Max czułosci.
Napisano
Przetestuj go w czystym" terenie. Pamiętaj, że w gruncie, na osiedlu domków jednorodzinnych różne cuda mogą znajdować się w ziemi - źródła silnych emisji zakłóceń , takie jak: kable energetyczne, kable teletransmisyjne. Nie można wykluczyć też jakichś mocno siejących anten, np. GSM, lub radiolinii.


Pozdroofki

IdeL
Napisano
tak i jak kolega wspomniał nie wiadomo co w ziemi siedzi nie jest tajemnicą że niektóre modele tej firmy sie wzbudzają przy liniach wysokiego napięcia zależy to tez od pory i aktualnego przesyłu prądu może być że bedzie zakłucać kilkadziesiąt metrów przed a czasami będziesz chodził pod i nic albo niewielkie utrudnienia ale za to słyszałem że dość dobrze toleruja towarzystwo innych sprzętów w swoim sąsiedztwie inne wykrywki żadko je wzbudzają ja bym sprawdził czy nie jest za blisko cewki kabel bardziej go naciągnij zobacz czy dobrze wchodzi do puszki i jeszcze często mało ale jakże istotne akumaulatorki i baterie dobrej firmy nie badziewie baterie bo może nie chodzić lub sie rozłanczać i mieć fiksacje bo zbyt malo prądu itp
ale jest tez duzo prawdopodobne to co kolega napisał tere zabudowany robi swoje mnustwo róznych urządzeń :)
  • 2 months later...
Napisano
Ja w swoim jak chodziłem to zawsze wykrywacz pierwszy wiedział że mam telefon, jak go pierwszy raz odpaliłem miałem takie same wrażenia.

Taki typ.
Napisano
Musisz spędzić parę godzin w polu i się przyzwyczaisz, to taki wykrywacz który często się odzywa, i dopiero po spędzeniu kilku godzin w polu będziesz oddzielał dobre sygnały od złych.
Druga sprawa do dobre dostrojenie do gruntu, bo to właśnie odpowiada za większą lub mniejszą czułość wykrywacza.
Np. przy ustawieniu czułości 40 a podam przykład bo nie pamiętam wartości w F75 - dostrojenie do gruntu ma wartość 75 ma mniejszą czułość gdy ustawimy czułość 40 a dostrojenie do gruntu jest 65.

Nie wiem czy mnie ktoś zrozumiał?
Napisano
Dostrojenie do gruntu sprawdza się w jeden jedyny możliwy sposób, czyli reakcją na grunt. Po pierwsze trzeba znaleźć (co nie zawsze jest proste) właściwe miejsce, a następnie tak dostroić, żeby wykrywacz nie dawał sygnału przy szybkim oddalaniu i zbliżaniu sondy do gruntu, w miejscu w którym stroimy. Wtedy wykrywacz jest dobrze dostrojony. Żadne cyferki o tym nie mówią.
Następna sprawa, to dobór czułości. Wykrywacz taki jak f75 nie powinien zbyt hałasować sam z siebie, bo to świadczy o nadmiernej czułości. Wykrywacz również nie powinien dawać sygnału przy zbliżaniu/oddalaniu od gruntu, kiedy już jest dostrojony. To świadczy o czułości nadmiernie ustawionej do możliwości układu. Właściciele Tesoro wiedzą o co chodzi ;)
Czułość nie może być również absolutnie ustawiona powyżej progu związanego z fabrycznym dostrojeniem sondy, czyli na przesterowaniu. Wtedy jest dużo fałszywych sygnałów, bardzo wadliwa identyfikacja. Niestety tylko niektóre wykrywacze na rynku informują użytkownika o przesterowaniu.
Jest to uwaga o tyle ważna, że F75 jest nieprawdopodobnie badziewiato wyprodukowany, i problemy z sondą w tym modelu można uznać za standard.
Napisano
Mi chodziło o złe dostrojenie do gruntu np. w domu z tymi cyframi, bo tak jest na pewno.
Co do F75 to już taki wykrywacz, jak też inne Fishery, może z wyjątkiem Gold Bug, i nie zgodzę się z tobą Brzęczyszczykiewicz że F75 nie powinien hałasować, te typy tak mają, ja też go miałem i za nim go kupiłem to wiedziałem.
Czytałem też na innym forum, że to wina cewki i trzeba ją dostroić do wykrywacza, widziałem tez tam twoje wypowiedzi.
Napisano
Użyłem słowa admiernie". Nadmiernie, to znaczy bez powodu i szczególnie w stopniu utrudniającym wyłapanie rzeczywistych sygnałów. Praktycznie każdy wykrywacz tego typu, czyli zaprogramowany przede wszystkim na wykrywanie wszystkiego a nie ostrą dyskryminację, hałasuje NIECO przy dużych czułościach. Również sam z siebie. Bo tak to działa.
Napisano
Zaletą LTD jest funkcja dopalacza, ja jej używałem w 99% wypadów, wykrywacz jest wtedy dużo głębszy, jak masz kasę do kup LTD.
Napisano
Witam polećcie mi jakieś dobre akumulatorki do f75ltd bo z tego co wyczytałem to nadają się ogniwa alkaliczne, nikiel- ozy-hydroxide, litowo jonowe z firm to energizer, panasonic, dura-cell, a co myślicie a GP? a nie nadają się ogniwa cynkowo-węglowe i ogniwa heavy duty...
pozdrawiam
Napisano
no właśnie, pytanie do oblatanych w elektronice: czy wyższy voltarz źle wpływa na elektronikę wykrywacza? Wiem że przy doborze zasilacza laptopowego bardzo ważne jest by Volty były identyczne jak na starym zasilaczu, Ampery mogą być wyższe. A w przypadku wykrywacza np 8x 1.2 = 9,6 lub 8x 1.5 = 12 a to już jest duża różnica. Zastanawiam się bo mam akumulatorki eneloop które dają równo 1,4V każda
Napisano
Każdy szanujący się wykrywacz, ma takie coś jak stabilizator napięcia. Jest to elektroniczna funkcja która nie pozwala na podanie wyższego napięcia na wejście układów. Gorsza jest sprawa, jeśli się kombinuje z zasilaniem i poda się odwrotną polaryzację, to w tedy prawie na 100% pójdzie dym.
Napisano
Nie ma w produkcji i handlu czegoś takiego jak akumulatory 1,5V. 1,4V też nie ma.
Akumulatorki AA/AAA dają nominalnie 1,2V/celę. Albo urządzenie jest przystosowane do zasilania akumulatorkami, albo NIE jest. Ta informacja znajduje się w instrukcji.
Napisano
Palacz akumulatorki nawet li-ion ładujemy prądem a nie napięciem .
Przykład
ogniwo li -ion powinno być rozładowane do 3.7V a naładowane do max 4.2V (18650),nie ma jednego napiecia aby go naładować dlatego ważny jest natężenie pradu (stabilizowane lub w postaci impulsów), a za ładowanie odpowiadaja układy zabezpieczenia (kontrolery PCB).
Co do Recyko
Są trochę tańsze od eneloopów , 2100mAh (1900mAh eneloop)gwarantowana 2000mAh, naładowane do 1.37V w/g specyfikacji 1.4v (1.4V eneloop),
http://odkrywca.pl/pokaz_watek.php?id=713801#1563098
są jeszcze baterie powietrzno cynkowe ale maja znacznie wyższe napięcie , poczytasz w linku wszystko o ładowarkach i akumulatorkach.
Napisano
brzeczyszczykiewicz!!!!!!
nie zauważyłes że udzieliłem odpowiedzi kolegom Palaczowi i Escewu.
Chcesz coś dodać?? no więc dodaj, a nie wsciekaj się ze po tym podwórku sobie brykam, a ze to sobie robię bardzo swobodnie i z wielką radością dzielę się moją wiedzą oraz doświadczeniem to na plus wychodzi:)
Popatrz sobie na charakterystyki min. eneloopów aby dostrzec że te ogniwa można naładować do 1.4V, i jestto prawda że nominalnie maja 1.2V
Napisano
Właśnie o to mi chodzi, że swobodnie i z radością"...

W takim razie poproszę o wskazanie oficjalnego źródła, w którym można zobaczyć charakterystykę, z której wynika, że ogniwa NiMH (jakiekolwiek) da się naładować do 1,4V. Czekam z niecierpliwością :)
Jak już przedstawisz, to wtedy dodam" co trzeba :]
Napisano
panowie.przykład z życia wzięty-kupiłem 8szt akumulatorków sanyo enelop i ładowarkę bc700.zacząłem od kontrolowanego rozładowania i pełnego naładowania,tych akumulatorków.napięcia,przed rozładowaniem,wynosiły[w kolej ności w jakiej oznaczyłem akumulatorki]:od nr1 do nr8-wszystkie miały po 1,33V.po rozładowaniu i naładowaniu do pełna[cały czas obserwowałem końcówkę ładowania],napięcia były różne i tak:1-1,47V;2-1,46V;3-1,46V;4-1,46V;5-1,49V;6-1,47V;7-1,49V;8-1,49V.napięcie,mierzone popularnym multimetrem,który pokazuje o 0,1V więcej,niż ładowarka.no i co Wy na to?

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie