Skocz do zawartości

7-latek dostał na święta wykrywacz metali. Wyruszył szukać skarbów i znalazł...


Czlowieksniegu

Rekomendowane odpowiedzi

Nie, niestety nie był to skarb piratów. Sonny Carter z angielskiego Norfolk przyniósł do domu bombę z czasów II Wojny Światowej. Jego rodzice mogli uznać, że prezent jednak nie był do końca trafiony.

Sonny wyruszył na swoją pierwszą wyprawę w poszukiwaniu skarbów natychmiast po rozpakowaniu prezentu, a jego pierwszym celem było pole za rodzinnym domem. Ku zaskoczeniu rodziców chłopiec i jego starszy brat szybko wrócili z całkiem sporym, pokrytym błotem znaleziskiem.

Gdy ojciec Sonny'ego Jem umył odnaleziony przedmiot z przerażeniem stwierdził, że to mała bomba, najprawdopodobniej dość stara. Za radą przyjaciela zadzwonił na policję, która natychmiast wysłała na miejsce oddział saperów. Kazali też Carterom włożyć znalezisko do wiadra z wodą w obawie, że może to być stara niemiecka bomba fosforowa, która wybuchnie, gdy wyschnie.

Na szczęście okazało się, że odnalezioną bombę trudno nawet byłoby nazwać niewybuchem, a przedmiot nigdy nie stanowił żadnego zagrożenia dla rodziny Carterów. Eksperci zbadali znalezisko i stwierdzili, że choć pochodzi z okresu II Wojny Światowej, jest to jedynie pozbawiona materiałów wybuchowych bomba ćwiczeniowa używana przez RAF.
Czujemy się odrobinę głupio - powiedziała matka chłopca w rozmowie z dziennikarzami The Telegraph" - wiedząc, że to mogło być niebezpieczne. Ale przecież nie każda taka wyprawa zakończy się bombą w wiadrze z wodą.

Mam nadzieję, że mimo wszystko rodzicom nie przyjdzie do głowy wymienić tak fajnego prezentu na ciepłe skarpety.



http://deser.pl/deser/1,111857,13129759,7_latek_dostal_na_swieta_wykrywacz_metali__Wyruszyl.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

si -ema panowie co do tematu-,kiedyś bedac z żonąna grzybach znalazłem wyorany przez traktor niewypał.chciałem go zabrać do domu .fajny był.żona wybiła mi ten pomysł z głowy ,-i dobrze.po przyjeżdzie saperów okazało się że to pocisk p.panc 88.mm z zapalnikiem tylnym .nie chcę truć ,ale wytłumaczcie jak może rajcować kogoś przytarganie do domu np.miny p.panc lub pocisku lub tmp.przeciesz,niektóre z tych świństw jest sprawne.chłopcy kamikaze?są takie fajne zdięcia wstawione przez brata za wschodu w tym temacie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie