Jump to content
ekiosk egazety next prenumerata

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

hinyy

Grosz Praski

Recommended Posts

Grosz Praski Wacława II.waga 3.55
Średnica 28mm
Coś mi w nim nie pasuje,jak myślicie,Oryginał?

Witam
skoro został wystawiony w dziale średniowieczne" to raczej oryginał :)
w przeciwnym wypadku możesz mu go zwrócić ..
moim zdaniem oryginał
Pozdrawiam
Von

Z tych zdjęć dla mnie kopia - lew, korona, krój liter.
Ten koleś sprzedaje dwie jeszcze bardziej brzydsze kopie groszy Wacława.

Moze nie na 100% ale prawie ;)
Grosze Wacława II były najładniej bitymi monetami tego typu, w tym celu król specjalnie sprowadził mincerzy z Florencji - te roczniki nie różnią się aż tak bardzo od siebie.
W tym egzemplarzu nie pasuje mi krój liter, za gruba postać lwa i teraz dołożę do tego pseudo perełkowe otoki, oryginały do porównania:
http://wcn.pl/archive?q=grosz+praski+wac%C5%82aw+II

Witam, sporo współczesnych falsyfikatów groszy Wacława krąży, trzeba być ostrożnym. W tym konkretnym przypadku za słabe zdjęcie, żeby odpowiedzialnie coś stwierdzić, zwłaszcza, że te ostatnie kopie nie są jakieś prymitywne. Sporo pisali o tym na cafe allegro, poszukaj zdjęć w zarchiwizowanych aukcjach, porównaj, np.
http://cafe.allegro.pl/showthread.php?121499-Kolejny-fa%C5%82szywy-grosz-praski...-z-cyklu-quot-god%C5%BCilla-quot

Ten sam sprzedawca oferuje również takie dwa wspaniałe grosze (projekt zdecydowanie mniej udany) z opisem 100% ORGINAŁ" :)

sam kupiłem 2 rzeczy które okazały się kopią .. i niby się znam ;/
oczywiście obydwie sprawy wygrałem ;)
a jeśli Kolega sigis nie wie to nie wiem kto Ci może pomóc ;)
pozdrawiam

Nie jestem żadnym ekspertem i może się mylę ale to co mi się rzuciło w oczy, porównując z moimi groszkami:
Ucho- nawet najbardziej zajechany grosik, nie jest na tyle by ucho lwa było bez dziurki"
Lewa noga - ta wyprostowana, na żadnym z moich egzemplarzy nie ma trzech kosmyków" tylko pięć.

Z jednego pola... produkujesz te monety?
Szczerze to ja bym nie kupił - coś mi tu nie pasuje i W" nie trzyma kroju :/

Jak dla mnie oryginał - ślady korozji (mimo wysokiej próby srebra czas i czynniki zewnętrzne niestety robią swoje)

Kolego belmont, ładny grosz, dla mnie na zdjęciu wygląda dobrze.

Kolego janek5501, większe zdjęcie, obie strony monety poprosimy. Przede wszystkim należy porównać krój liter, na oryginalnym stemplu były wybijane puncą, więc powinny być jednakowe na różnych elementach napisu (dlatego m.in. falsy są niedobite (czy też sprawiają wrażenie wytartych), choć bywało tak i w oryginałach, ale w przypadku tych groszy nieczęsto). I żeby był lew, a nie jak ktoś trafnie nazwał, godzilla. Pozdrawiam

• Create New...

Important Information