Skocz do zawartości
  • 0

Bagnety


Miki97

Pytanie

Witam :) Jestem młodym poszukiwaczem , i chciałbym dowiedzieć się coś więcej o moich bagnetach , mniej więcej wiem z jakich epok pochodzą ale chciałbym o to zapytać ekspertów :) Również chciałbym się dowiedzieć czy wszystkie są oryginałami czy wśród nich są jakieś falsyfikaty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj młody Poszukiwaczu! :)
Jeżeli chodzi o bagnety to tak: (wg. ostatniego zdjęcie gdzie są pokazane wszystkie razem)
- radziecki bagnet do mosina wz.91/30 okres II wojny światowej
- rosyjski bagnet do mosina wz.91 (wczesniejszy, tzw. carski, okres I wojny światowej, aż do lat 30-tych)
- pruski bagnet M71, koniec XIX, początek XXw. tutaj chyba w wersji paradnej bo jelec taki cieniutki.
- 3 następne to niemieckie 84/98/34 do mausera, okres II wojny światowej.
- jak Kolega wyżej napisał jest to kordzik SA, na ostrzu pewnie jest napis alles fur deutschland" albo coś w tym stylu, często są podrabiane, ja sie na kordzikach zbytnio nie znam, musiałbyś dać lepsze foty ostrza i rekojeści a także jelca)
- tasak RAD-u
- tasak, nie wiem co, chyba samoróbka lub jakiś ozdobny/myśliwski.
- kukri, ale na tym sie w ogole nie znam :)

Jeżeli chodzi o bagnety to wszystkie masz oryginalne, co do kordzików i tasaków przydałyby sie lepsze fotki.

Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liwiusz bez jaj :) wpisz w alledrogo okładki, okładziny itp, przejrzyj ogłoszenia odkrywcy, albo sam daj ogłoszenie o kupnie. Bakielitowe kupisz za do 30zł ogryzek z okładkami i zatrzaskiem do odzysku tez za tyle kupisz :) Jeśli mieszkasz w Łodzi lub okolicy to 19.01 jest moto-weteran bazar gwarantuje ci że będzie tam tego złomu sporo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie