Jump to content

Korea płn. ma rakietę o zasięgu 10tyś km?


Recommended Posts

http://www.bbc.co.uk/news/world-asia-20830605

Wiem, że po angielsku. Jak ktoś znajdzie po polsku to będę wdzięczny. Na onet, wp itp nie wchodzę więc może tam coś jest.

Korea od lat ma rakiety o ogromnym zasięgu, ale chyba pierwszy raz w zasięgu ich rakiet znajdują się zachodnie USA.
Link to comment
Share on other sites

Północnokoreańskie rakiety będą w stanie zagrozić USA - uważają urzędnicy Korei Południowej, którzy przeanalizowali części rakiety, wystrzelonej w tym miesiącu przez reżim Kim Dzong Una. Zasięg pocisku wynosi 10 tysięcy kilometrów.

Według Korei Południowej, rakieta jest w stanie dosięgnąć zachodniego wybrzeża USA. Wojskowi dokładnie przebadali szczątki pocisku, które spadły do morza u wybrzeży Korei Południowej. - Po analizie materiały z rakiety Unha-3, oceniliśmy, że ma ona zasięg ponad 10 tysięcy kilometrów, jeśli przenoszony ładunek wyniesie 500-600 kg - poinformował południowokoreański minister obrony.

12 grudnia Korea Północna przeprowadziła udaną próbę rakietową. Phenian deklaruje, iż start rakiety odbył się w ramach programu pokojowego wykorzystania przestrzeni kosmicznej. Natomiast zarówno Korea Południowa, jak i USA widzą w tym zamaskowany test balistycznego pocisku międzykontynentalnego, zdolnego przenosić bojową głowicę jądrową, choć władze Południa potwierdziły, że Unha-3 wyniosła satelitę na orbitę wokółziemską.

Będą kolejne testy

Reżim Kim Dzong Una ma zakaz przeprowadzania testów pocisków i broni jądrowej nałożony przez ONZ, ale od dekad rozwija technologię pozwalającą na uderzenie w USA. Według ekspertów, reżim nie jest na razie w stanie opanować technologii, która pozwoli na przenoszenie zminiaturyzowanych ładunków jądrowych przez rakiety.

Mimo ostrego potępienia próby rakietowej przez opinię międzynarodowej, Korea Północna zapowiedziała dalsze prace nad satelitami". W piątek Kim Dzong Un ogłosił, że kolejne testy będą miały miejsce. Przywódca mówił o tym podczas bankietu w Phenianie, który według północnokoreańskich mediów wydał na cześć konstruktorów rakiety.


http://www.tvn24.pl/usa-w-zasiegu-rakiet-kima-niepokojacy-wynik-analizy-szczatkow-unha-3,296156,s.html
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information